Digitale Onderzoek omgeving en Dienstverlening n Schetsboek s(a)p Dit schetsboek biedt een blik op de onderzoekresultaten uit het derde archiefatelier, waarin de digitale onderzoekomgeving en dienstverlening centraal stond. Aanleiding voor de keuze van dit onderwerp was de Inspiratiedag Digitale Klantenkunde (23 maart 2015), een initiatief van het Brabants Historisch Informatiecentrum, het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven, het Stadsarchief Rotterdam, het Regionaal Archief Tilburg en het Gemeentearchief Venlo. Het schetsboek bevat de weerslag van een periode van vijf maanden waarin studenten, docenten en professionals actief hebben nagedacht en gesproken over verschillende aspecten van de digitale onderzoekomgeving en dienstverlening. Zo is er onderzoek gedaan naar de vraag wat een digitale onderzoek omgeving is en kan zijn; naar de mogelijke verbetering van de wijze waarop serie-archieven in digitale omgeving beschikbaar worden gesteld; de wensen en behoeften van onderzoekers; de rol van de professional in de digitale omgeving en zijn de mogelijkheden verkend voor de realisatie van een digitale experimenteeromgeving voor archiefdata. In het archiefatelier wordt theorie en praktijk met elkaar verbonden: studenten doen onderzoek binnen de muren van archiefinstellingen en archiefmedewerkers wordt een leeromgeving geboden. De bundel vormt een momentopname van onderzoek naar een onderwerp dat voortdurend onze aandacht behoeft. De technologische veranderingen volgen elkaar snel op en we beginnen de contouren te zien van de effecten die nieuwe technologie heeft op het doen van onderzoek in archieven. Wat de archivaris in deze veranderende omgeving kan en moet bieden, blijft onderwerp van gesprek. Mogen de resultaten in dit schetsboek daar een constructieve bijdrage aan leveren. ISBN 978-90-71251-42-9 Stichting Archiefpublicaties, 's-Gravenhage, 2016 Van vraag naar experiment L digitale studiezaal

Schetsboek | 2016 | | pagina 138