n 048 Behoefte aan actieve openbaarheid bij bedrijven 1. Kent u het begrip actieve openbaarheid? 2. Wat vindt u van de ontwikkeling dat meer informatie documenten eerder openbaar wordt? 3. Aan welke informatie documenten heeft u behoefte? 4. Op welke manier zouden deze documenten aan u kenbaar worden gemaakt? 5. Vindt u de inhoud van de documenten makkelijk te begrijpen? Zo niet, zouden de teksten aangepast moeten worden, of moet er bij de documenten een nadere uitleg worden gegeven? 6. Welke informatie kan openbaar worden gemaakt en aan welke eisen moet deze voldoen? 7. Welke doelstelling(en) heeft actieve openbaarheid volgens u? op een informatie-tsunami aangezien bij de openbaarmaking een grote hoeveelheid overheidsdocumenten online komen te staan. Er moet onderscheid gemaakt worden tussen informatie die actief ter beschikking wordt gesteld, informatie die makkelijk vindbaar is en informatie die opvraagbaar is. De behoefte aan actieve openbaarheid bij bedrijven, zowel in de rol van aanvrager als betrokkene, kan onderzocht worden door interviews te houden met bedrijven aan de hand van een semi-gestructureerde vragenlijst. Een opzet voor een vragenlijst is hieronder te vinden. Aan de open vragen kan de matrix met varianten voor actieve openbaarheid worden toegevoegd (zie pagina 041 van dit Schetsboek). Vragen behoefte aan actieve openbaarheid bij bedrijven: Aan deze vragen kunnen andere vragen toegevoegd worden over een specifiek type documenten of dossiers. Over Wabo- dossiers zouden dit bijvoorbeeld vragen kunnen zijn dit betrekking hebben op eigen aanvragen van Wabo-vergunningen of aanvragen van bedrijven personen in de nabije omgeving. Een andere vraag zou kunnen gaan over de effecten van actieve openbaarheid op het nalevingsgedrag van bedrijven.

Schetsboek | 2015 | | pagina 47