n 039 Varianten voor actieve openbaarheid 1. simpele publicatie digitaal of op papier (website krant); 2. publicatie in toegankelijke, gemakkelijk doorzoekbare vorm, bijvoorbeeld op webpagina met zoekfunctie; 3. aan belanghebbenden aanbieden van de mogelijkheid om geattendeerd te worden op voor hen relevante publicaties, bijvoor beeld via mailservice op www.overheid.nl; 4. ongevraagd attenderen van belanghebben den op voor hen relevante publicatie; 5. toezenden van alle openbare informatie aan belanghebbenden. Deze groep is ook een vragenlijst voorgelegd, ditmaal met bijna uitsluitend open vragen. De resultaten van dit onderzoek zijn terug te vinden in paragraaf 4.4. In de volgende paragrafen vind u de resultaten van de onderzoeken. De eerste deelvraag van dit onderzoek luidde: welke varianten voor actieve openbaarheid zijn te onderscheiden? Allereerst is de mate van activiteit onderzocht. Hieruit zijn vijf mogelijkheden geformuleerd waaruit overheden invulling kunnen geven aan actieve openbaarheid. Deze vijf varianten zijn gerangschikt van beperkt actief tot zeer actief. Vervolgens zijn de documenten onderzocht die in een Wabo-proces (kunnen) worden gevormd, onderverdeeld in stukken met betrekking tot de vergunningverlening, het toezicht en de bezwaarprocedure. Op deze wijze kan een matrix worden gemaakt met op de horizontale as de mate van activiteit en op de verticale as de verschillende documenten uit het Wabo- proces. Deze matrix is gebruikt bij het onderzoek naar de behoefte aan actieve openbaarheid bij 'het publiek', waaruit nagegaan wordt naar welke documenten in het proces behoefte is en hoe deze documenten bij actieve openbaarheid volgens de respondenten gepubliceerd zouden moeten worden. De varianten in de mate van activiteit zijn:

Schetsboek | 2015 | | pagina 38