Inhoud jaargang 99,1995 ven Van der Kamp als drukker gehandhaafd zal blijven. De subsidiepot voor de Cahiers voor Regionale en Lokale Geschiedenis is leeg, maar continuering van de reeks lijkt gewenst. De Stichting Archiefpubli- katies en het Nederlands Centrum voor Volkscul tuur bezien de mogelijkheden daartoe. Auteurs rechten dwingen bij voortzetting wel tot een ande re titel en vormgeving. De communicatiedagen van het bestuur van de kvan hebben op 31 augustus en i september plaatsgevonden: een van de eindresultaten zal een communicatieplan zijn ten behoeve van de interne communicatie en de externe positionering. De kerntaken en de rol van de vereniging binnen het archiefwezen zullen moeten worden vastgesteld, waarbij met name aandacht aan de lange-termijn- problematiek besteed zal worden. De concrete re sultaten hiervan zullen terugkomen in meerjaren plannen. Het lijkt overigens wenselijk bestuursle den voortaan ook te recruteren onder archivarissen die buiten het openbare archiefwezen werkzaam zijn. De vergadering stemt in met het activiteitenplan. 6 Rondvraag Mw drs H.M. de Bruijn-Franken stelt vast dat de ledenvergadering van de sod en de kvan beide op 5 oktober gehouden worden. De voorzitter zegt toe dat hij zal proberen afspraken te maken om een dergelijk samenvallen in de toekomst te vermijden. Op haar vraag naar de evaluatie van de nationale ar chievendag 1995 wordt meegedeeld dat het eind verslag van de Commissie 50 jaar bevrijding in het Nieuws van Archieven zal worden opgenomen. Naar aanleiding van het betoog van drs J. NT.van Albada over collegiale verhoudingen, de samen hang van het archiefwezen en aanverwante organi saties, de veranderingen in het vak en de rol van de kvan daarin, stelt de voorzitter dat de kvan onder meer een platform beoogt te zijn voor gedachten- wisseling en meningsvorming. De Chinese delegatie sluit de vergadering af met informatie over en een oproep tot deelname aan het dertiende internationale archiefcongres dat van 2 tot 7 september 1996 gehouden zal worden in Beijing. 7 Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 1110 uur De presentielijst is door 51 personen getekend. [250] Archieven en archivistiek 143 jan blom, Heeft de jeugd toekomst zonder verleden? Pleidooi voor het behoud van 'jeugdarchieven' 209 j.a.m.y. bos en p.w.j. den otter, iisg revisited 206 MARIJKE BRUGGEMAN en BERT LOOPER, Het 'Utrechts model': trend ofincident. Interview met dr M. W. van Boven 3 G. DE bruin, Buitenlands beleid en gezantschapswezen in de Republiek 154 p.j.v. dekkers, Stage technique inter national d'archives 1995. Een verslag 236 w.a. fasel, Huis-en familiearchieven: een reactie; j. folkerts, Over de betrekkelijke relevantie van een oude discussie (reactie op Fasel) 24 jan folkerts, Ontsluiting van huis-en familiearchieven. Ervaringen in Oost- Nederland 232 RICHARD hermans, Over het vak archief- management 90 A.C .M. kappelhof, Gasthuisrekeningen als historische bron 164 a.c.m. kappelhof, Over twee sporen naar één doel? Beschouwingen bij de 'pivoT-discussie' 102 f.c.j. ketelaar, Bescherming van de privacy 79 roger-alexander lamberigts, Het 'Deutsches Archivamt in den Niederlanden' en het Koninklijk Huisarchief 44 bert LOOPER, Regiovorming en de organisatie van het archiefwezen 2: samen werkingsmodellen 174 b. looper, De opmars van de lokale archivistiek 203 bert looper, Proef op de som. Dr J. E. A. Boomgaard over de organisatie bij het ara 216 bert looper, 'De mooiste en moeilijkste klus tot nu toe. Ing Alfred Schmits over hetMLG-project 59 t. nierop, De Rijksarchieven in de Tweede Wereldoorlog: twee soorten bedreiging 192 JOYCE PENNINGS en PAUL VAN DUN, Die jeugd van tegenwoordig. Een interview met vijf'jonge' gemeentearchivarissen 200 JOYCE PENNINGS en BERT LOOPER, Lang leve de stress! Over veranderingen in het archiefwezen. Interview met drs I.W. L. A. Caminada 109 s.f.m. plantinga,'Heeft Zandvoort wat te verbergen?' Archieven en openbaarheid in de praktijk 220 fred schot, Denken, durven, doen en doorgaan 34 A.J .M. den teuling, Steekproeven, een uitdaging tot onderzoek 10 theo h.p.m. Thomassen, De legatie- archieven: een eindeloze zaak 134 O. vlessing, De archieven van de joodse gemeente Amsterdam 117 cees wiebes, Een onderzoeker en de wob Ervaringen met de Wet Openbaarheid van Bestuur 227 henk wust, Strategie is adequaat kunnen reageren op het onverwachte Kroniek 242 Vergangenheit hat Zukunft. De Oost- Europareis van de kvan 14-21 mei 1995 (rolf hage en annet hage-de lange) 2.51

Nederlandsch Archievenblad | 1995 | | pagina 60