Ledenvergadering Moten 2 Mededelingen 3 Notulen en jaarrekening 1993 naar het jaarverslag van de kvan, dat direct aan de orde zal worden gesteld. Ik wil afsluiten met een blik over de grenzen. Een van de onderwerpen op de agenda van de sectie voor be roepsverenigingen van de Internationale Archief Raad is een 'code of ethics' voor archivarissen. U heeft een concepttekst kunnen lezen in Nieuws van Archieven,6 Daarbij stond een oproep om uw com mentaar kenbaar te maken aan het bestuur. Zegge en schrijve één lid heeft dat gedaan. Het onderwerp leeft niet in Nederland en de verklaring daarvoor is, volgens een collega, dat hier de zaak in de wet gere geld is en dat wij archivarissen de wet hebben uit te voeren. Daarin heeft hij wellicht enigszins gelijk, maar misschien mag ik U, in het licht van de begin- opmerkingen van mijn betoog, lezing van de code eens aanbevelen. 1 Voorlopig Verslag: Kamerstukken vergaderjaar 1993-1994 nr. 22866 nr. 5, p. 15 sub artikel 13; zie voor de berichtgeving hierover onder andere De H)/tóranf22-3-i994enNRC- Handelsbladi(>-yi<)<)it. 2 n rc-Handelsbladvm 31 -1 -1994; De Volkskrant^an 4-2-1994. 3 Uiteindelijk is de Archiefwet op 14 april 1994 door de Tweede Kamer aanvaard. Ten aanzien van de geheime archieven is bepaald dat deze wel na 20 jaar moeten worden overgedragen aan het Rijksarchief, maar dat beslissingen aangaande de openbaarheid blijven bij de over dragende minister. 4 Naar verluidt levert de besmetting overigens geen gevaar op voor de volksgezondheid - wel voor de public relations. Zie De Volkskrant van 22-1-1994. 5 Binnenlands Bestuurnt. 6.11 -2- 1994, p. 7en nr. 10,11-3-1994, p. i4.ZievoordeGBA-problematiek C. G. M. Noordam, 'De Gemeente lijke Basisadministratie van Per soonsgegevens (gba). Verkenning van risicofactoren', nab 97(1993) 118-135. 6 Nieuws van Archieven 12(1993) 241 en 245. [176 Notulen van de ledenvergadering van 24 maart 1994 te Zwolle 1 Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aan wezigen van harte welkom in het stadhuis van de ge meente Zwolle, in het bijzonder de leden P. H. J. Cle mens, P. Dekkers, M. J. M. Duijghuisen, H. Ebeling, A. Friedel, H. Harmsen, J.J. Hoogstins, A.E.M. Jonker, A.P. Klein, G.A. M. Kuijpers, O.J. Nien- huis, S. Neugebauer, A.L. de Ruiter, N. G. Sarkady, M. Vink-Bos, M. Westphal en P.A.M. van Wijk, die voor de eerste keer een ledenvergadering bijwonen. Zij memoreert het ambtsjubileum van de gemeen tearchivaris van Zwolle drs F. C. Berkenvelder, en spreekt de dank van de vereniging uit voor de door de gemeente Zwolle aangeboden faciliteiten voor deze studiedag. en jaarrede van de voorzitter De voorzitter spreekt haar jaarrede uit (de tekst van de rede is in dit nummer van het NAB opgenomen op pp. 174-176). De notulen van de algemene ledenvergadering van 7 oktober 1993 (zie nab 97 (1993) 321-325) worden goedgekeurd. 4 Jaarverslag Over het jaarverslag worden geen opmerkingen ge maakt. De penningmeester geeft een korte toelichting bij de jaarrekening die - in strijd met de traditie - fout loos is gereproduceerd. De tegenvallende adverten tie-inkomsten en de lagere renteopbrengst zijn te wijten aan factoren die helaas door de kvan niet te beïnvloeden zijn. 5 Verslag Kascommissie Het kascommissielid J.H.S.M. Veen verklaart, me de namens zijn afwezige medelid drs A. Vos, de boek houding en de jaarstukken van de kvan, beheerd door penningmeester W.J. Meijerink, gecontroleerd en in orde bevonden te hebben. Op voorstel van de kascommissie wordt de penningmeester door de le denvergadering gedéchargeerd voor zijn gevoerd be leid. 6 Verkiezing Kascommissie De heer Veen treedt af als lid van de commissie. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer L. P. W. de Graaff, met welk voorstel de ledenverga dering accoord gaat. De kascommissie 199 5 zal hierdoor bestaan uit de heren drs A. Vos en L. P. W. de Graaff. 7 Secties In de najaarsvergadering 1993 werd de sectie Audio visuele Archieven opgericht. Het reglement van deze sectie werd gepubliceerd in het decembernummer van Nieuws van Archieven. Op dit reglement zijn bij het bestuur geen reacties binnengekomen. Bij deze ene sectie zal het niet blijven: in de najaarsverga dering zal de oprichting van een tweede sectie - in de voorbereidende fase opererend onder de naam Werkgroep sectie jonge archivarissen kvan - aan de leden worden voorgesteld. Een redactioneel aange- [i77]

Nederlandsch Archievenblad | 1994 | | pagina 31