Verkiezing nieuwe kascommissie De heer J.H.M. Janssen treedt af als lid van deze commissie. Het bestuur stelt voor in zijn plaats de heer drs A. Vos te benoemen. De ledenvergadering gaat bij acclamatie akkoord, zodat de kascommissie 1994 zal bestaan uit de heren J. H.S.M. Veen en drs A. Vos. 6 Verkiezing nieuwe bestuursleden Statutair treden af de bestuursleden W. Chr. Pieter- se en J.A.C. Mathijssen. De voorzitter memoreert hun verdiensten: het voortreffelijk penningenbe- heer door de heer Mathijssen en de enorme inzet die mw Pieterse heeft betoond bij het realiseren van de manifestatie in de Nieuwe Kerk te Amsterdam in het eeuwfeestjaar. Traditiegetrouw zal in beperk te kring uitvoeriger van hen afscheid worden geno men. Het bestuur stelt voor in de vacatures te benoe men de heren dr J.E.A. Boomgaard als vice-voor- zitter en W.J. Meijerink als penningmeester. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend. De voorgestelde kandidaten worden bij acclamatie gekozen. 7 Rondvraag De heer Thomassen vraagt de aandacht voor de komende verzelfstandiging van de Rijks Archief School. Het door de school gewenste onderzoek dreigde niet door te gaan, maar op aandringen van het Curatorium en het Topoverleg heeft WVC daar alsnog in toegestemd. Het onderzoek naar verzelf standiging zal begeleid worden door de Commissie Selectie en Opleiding van de kvan Verder acht Thomassen het een tot tevredenheid stemmende ontwikkeling dat zich voor het ko mende cursusjaar 98 aspirant-middelbaar archief ambtenaren hebben aangemeld en 175 gegadigden voor de opleiding hoger archiefambtenaar. Resul taat is dat er 3 klassen middelbaar archiefambtena ren kunnen worden gevormd. [150] In memoriam Wim Cornelissen 1939-1993 Plotseling was het er toch. Ik belde een collega, ge woon om iets te vragen, ik deed mijn verhaal en toen ik uitgesproken was en m'n antwoord had ge kregen, vertelde hij het me: Je naaste buur is giste renavond overleden; hij werd maar bijna 5 5 jaar. Wim Cornelissen, groot en rijzig van gestalte, was niet meer. Ik schrok.Ik had hem toch nog onlangs in de vergadering van de Kring van Archivarissen in Noord-Brabant gezien. Zelf vond ik toen, dat hij weer aardig was opgeknapt na alle zware maanden van het geestelijk verwerken van die ziekte, die reeds zo velen velde. Was hij het niet die nog zo onlangs op de bres had gestaan om de viering van het Lau- rentiusfeest, die de zuidelijke collega's op dinsdag na halfvasten altijd houden, te waarborgen. Hij had zelfs aangeboden dit feest dit jaar te organiseren. Ik denk dat het getuigt van een geweldige moed en een niet te verslaan doorzettingsvermogen. En dan te beseffen ziek te zijn en het einde nabij te weten. Er is reden even stil te blijven staan bij deze karakte ristieke mens. Ik beschouw het als een voorrecht, hem te hebben gekend en hem in ons verenigings blad te mogen herdenken. Wim werd geboren in Bakel op 10 januari 1938 als zoon van Johannes Cornelissen en Johanna Henri- ca Maria Bertrams. Hij was het vierde kind uit een gezin van elf. Hij erfde de stille hartelijkheid van zijn moeder en ook haar muzikale aanleg. Het se rieuze had hij van zijn vader; van hem leerde hij zijn liefde tot de geschiedenis. Vader Cornelissen was gemeentesecretaris van Bakel. Een man van de ou de stempel. Na de lagere school bezocht hij de Mulo en be kwaamde hij zich vervolgens in de gemeenteadmi nistratie. Zijn belangstelling ging in eerste instantie uit naar de registratuur. Daarin behaalde hij de bei de diploma's sod 1 en 11. Maar zijn uiteindelijke [151]

Nederlandsch Archievenblad | 1993 | | pagina 36