Archieven in de Europese gemeenschap België Harry de Kok Archives in Romania In April 1991 the author of this article paid a short visit to the State Archive at Craiova, the capital of the Romanian province of Dolj. He describes several aspects of the archival situation in Romania: organisation, laws and other regulations, contents of the archives, users and staff. He concludes that it is important that contact between Romanian archi vist and their colleagues in other countries be re-established as soon as possible. indruk van het Roemeense archiefwezen. Ik heb slechts één en dan nog wel een provinciaal depot kunnen bezoeken, zodat op tal van zaken niet die per kon worden ingegaan. Tot op heden heeft Roemenië bij internationale bijeenkomsten van archivarissen geschitterd door afwezigheid. Het is van primair belang dat ook de Roemeense archi varissen zo spoedig mogelijk uit hun isolement ra ken, want als de Roemeense geschiedenis ons iets zou kunnen leren, dan is het wel dat een door overtrokken nationalisme gevoed isolement kwa lijke gevolgen heeft. Summary Moten i Gegevens over de geschiedenis van Roemenië werden geput uit: Z. R. Dittrich, Het verleden van Oosteuropa. Zeist, 1963; Z. R. Dittrich en A. R van Goudoever, Onafhankelijkheid als wensdroom. Den Haag, 1980; Dinu C. Giures- cu, Illustrated History of the Roma nian People. Boekarest, 1981; And rew Mackenzie, De geschiedenis van Transsylvanië. Amsterdam, 1984; R E. Sugar, R Hanak en Tibor Frank, A History of Hungary. Indiana University Press, 1990; Cambridge Medieval History 1 v, Band 1 (Cambridge e.a., 1966), 560-565. 2 Filiala Statului din Craiova. $0 de An i. de Exist ent a (1931-1981), 35. Verschenen bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het staatsarchief in de provincie Dolj (Boekarest, 1981). 3 Als vorige noot, 171-181. 32.6 Naar aanleiding van de Golfcrisis wees de bekende Belgische journalist Frans Verleyen op de rol van de archivarissen, die brieven en geschriften sorteren om het ruwe schema van het gebeuren vast te leggen, daarmee dat deel van gedachten, gesprekken en emoties bewarend, dat niet voor altijd spoorloos verdwijnt. Al figureert onze beroepsgroep daarmee in een be langrijk Belgisch magazine als Knackdan kan toch zeker niet gezegd worden dat het archiefgebeuren als gespreksstof in België op de punt van de tongen ligt. Integendeel. Drs Harry de Kok, stadsarchivaris van Turn hout, beschrijft het Belgische archiefwezen uit de eerste hand. Gebouw van het Rijksarchief te Antwerpen [327]

Nederlandsch Archievenblad | 1991 | | pagina 24