ven van commissies en de studiedagen verbeterd wordt, teneinde onvoorziene overschrijdingen zo veel als mogelijk is te voorkomen. Zij stelt voor de pen ningmeester décharge te verlenen van het door hem gevoerde beleid, welk voor stel door de vergadering wordt overgenomen. Vaststelling van rekening en balans 1989. Ter toelichting wordt door de penningmeester onder andere opgemerkt dat het saldo onder de passiva van de balans 7580 bedraagt in plaats van 7850, dat de teruggang van de liquide middelen veroorzaakt is door het tekort van vorig jaar en door de archiefgidsen en dat er in 1989 getornd is aan de voorzieningen ten behoeve van het eeuwfeest, de studiedagen en de archiefgidsen. Verder kon digt hij aan dat het slecht gesteld is met het betalen van de contributie en dat het bestuur daarom sneller zal overgegaan tot het schorsen van een wanbeta- lend lid. Voor 1991 wordt een nieuwe opzet voor begroting en rekening aange kondigd. Vervolgens worden rekening en balans onder dank aan de penning meester goedgekeurd. Verkiezing kascommissie 1989. Drs P.J. Margry en W. Veerman worden benoemd tot lid van de kascommis sie 1990. 6 Bestuursverkiezing Drs J.A.M.Y. Bos-Rops treedt af. Het bestuur stelt voor in haar plaats te benoemen drs L.P.E. Kretzschmar, en wel voor een periode van vier jaar. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend. De voorgestelde kandidaat wordt bij ac clamatie verkozen. 7 Benoeming leden redactiecommissie Aangezien er in de redactiecommissie geen enkele vertegenwoordiger uit het gemeentelijk archiefwezen is opgenomen, wordt voorgesteld P. J. Hofland te benoemen tot lid van de commissie. Hij wordt bij acclamatie benoemd. 8 Benoeming leden Stichting Archiefpublicaties Mr T.N. Schelhaas treedt af. Op voordracht van het bestuur wordt drs Th. H.P.M. Thomassen in de vacature benoemd. 9 Rondvraag Dr L. A.M. Giebels informeert hoe het komt dat de waterschapsarchivaris sen niet alle brieven die onlangs door de Stichting Eeuwfeest zijn rondgestuurd hebben ontvangen. Drs R.L. Koops licht toe dat dat te wijten moet zijn aan de gebruikte adresbestanden en belooft de ontbrekende brief alsnog toe te zen den. Mr Caspar van Heel vraagt of de landelijke commissie provinciale archief gidsen nog bestaat. De secretaris antwoordt dat de commissie formeel nog be staat, maar de facto slaapt. DrF.C.J. Ketelaar maakt als actief lid van de com missie bezwaar tegen deze omschrijving; er wordt momenteel gewerkt aan de afronding van deel xiv. 182 Drs B. Woelderink informeert, op basis van de ontwikkeling van de ontvan gen contributies, of er geen nieuwe leden meer bijkomen en of er ook niemand meer wordt bevorderd. De penningmeester licht toe dat het gelijkblijvende be drag deels wordt veroorzaakt door het grote aantal leden in de laagste contri butieklasse. Part-time werken en pensionering zijn daaraan debet. Hij kon digt aan dat het bestuur zich zal beraden over de contributieheffing. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. De presentielijst is getekend door 51 personen. 183

Nederlandsch Archievenblad | 1990 | | pagina 40