delijkheid gesteld is. Het rekent ook op navolging, zodat vergelijkingen kun nen worden getrokken. Dan zal beter de richting aangegeven kunnen worden, die het gemeentearchief van Zwolle dient te gaan om de klantgerichtheid nog verder te kunnen optimaliseren. Want de enige reden van bestaan van een ar chief is, dat het er is ten behoeve van de gebruiker, nietwaar? Noot 1 Daarbij heb ik veel waardevolle adviezen ge kregen van mijn collega's drs J. N. T. van Al- bada, gemeentearchivaris van Dordrecht, en mrC.J. van Heel, provinciaal archiefinspec teur voor Overijssel. De laatste vervaardigde ook de diagrammen, die als illustratie aan dit artikel zijn toegevoegd. Gaarne wil ik hen bei den en ook mevrouw Th. C. Wetsteyn, secreta resse bij het gemeentearchief van Zwolle, die mij behulpzaam was bij het tellen, controleren en verwerken van de enquêteformulieren, be danken voor hun medewerking. Summary A survey was conducted into the user friendliness of the Zwolle municipal ar chive. In November and December 1989, the visitors of the reading-room we re offered a detailed questionnaire. The author describes how the question naire was compiled, and reports on the results of the survey and the conclusions to be drawn from them. Geachte bezoeker van de studiezaal van het Gemeentearchief van Zwolle De enige reden van bestaan van een archief is, dat het er is ten behoeve van de gebruiker. U bent zo'n gebruiker. Al vele jaren proberen wij als gemeentearchief van Zwolle U en alle andere gebruikers zo goed mogelijk van dienst te zijn. Niettemin zou het heel goed kunnen, dat er aan onze service ten opzichte van het publiek, dat gebruik maakt van materiaal van het gemeentearchief nog het nodige ver beterd kan worden. Daartoe willen wij graag van U weten wat er naar Uw idee nog in dit opzicht te verbeteren zou zijn. Om zo min mogelijk beslag op Uw tijd te leggen willen wij U daarom vragen het bijgaande enquêteformulier te willen invullen. U kunt dat opgevouwen en anoniem bij de balie in een daarvoor bestemde bus deponeren. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor Uw medewerking. Gemeentearchief Zwolle 140 Enquêteformulier Gemeentearchief Zwolle 1 U komt hier vanwege: werk studie vrijwillig 2 Bent U hier al vaker geweest? nee 2-5 6-10 meer dan 10 maal 3 Uw leeftijd is: beneden 25 jaar 25-45 jaar 45-65 jaar boven de 65 jaar 4 Doel van Uw komst is: familie-onderzoek een onderwerp uit de geschiedenis van Zwolle bouwtekenin gen Zwolse Courant foto's een on derwerp uit de regionale geschiedenis overig, namelijk 5 U wist van het bestaan van dit archief: mondeling schriftelijk verwijzing, na melijk 6 Hoe vond U de ontvangst en opvang door de receptie in de hal? slecht matig voldoende goed 7 Hoe vond U de bezoekersregistratie (het in schrijfformulier)? slecht matig voldoende goed 8 Hoe was de behulpzaamheid van de studiezaal ambtenaar? slecht matig voldoende goed 9 Hoe vond U de uitleg van de regels voor zelf werkzaamheid met betrekking tot de kaart systemen, microfiches, enz.? wel niet van toepassing. Indien wel: slecht matig voldoende goed 10 Vond U de wachttijd vóór U het door U ge wenste materiaal kon inzien? wel niet van toepassing. Indien wel: te lang lang redelijk kort 11 Hoe vond U de mate van toegankelijkheid en ontsluiting van het door U gewenste materiaal? slecht matig voldoende goed 12 Zijn er nog bepaalde bestanddelen van archie ven of archieven die naar Uw mening moeilijk of niet toegankelijk zijn? ja nee. Zo ja, welke? 13 Hoe vond U de verwijzing naar literatuur op het terrein van Uw onderzoek? wel niet van toepassing. Indien wel: slecht matig voldoende goed 14 Hoe vond U de wachttijd vóór U de voor U van belang zijnde literatuur ter inzage kon krij gen? wel niet van toepassing. Indien wel: slecht matig voldoende goed 15 Hoe vond U de verwijzing naar foto's, kaarten en andere beelddocumentatie op het terrein van Uw onderzoek? wel niet van toepassing. Indien wel: slecht matig voldoende goed Suggesties ter verbetering: zo ja, ten aanzien van vraag Overise onmerkineen: 141

Nederlandsch Archievenblad | 1990 | | pagina 19