1- Conclusie Wil men de klantvriendelijkheid van het gemeentearchief van Zwolle meten, dan is de gehouden enquête daarvoor niet voldoende. Er is bijvoorbeeld niets bekend over de beantwoording van brieven of de benadering van de klant via de telefoon. Bovendien is de enquête stellig voor verbetering vatbaar. Het is echter beter dan niets. De verkregen resultaten geven meer dan een indicatie. Toegegeven, vragen als: 'Hoe vond U kunnen niet anders dan subjectief worden beantwoord. Maar kan het vaststellen of een instantie klantvriende lijk werkt op een andere wijze geschieden dan door te vragen naar de gevoe lens van de geënquêteerden? Het zal duidelijk zijn, dat het gemeentearchief van Zwolle in de resultaten van de gehouden enquête een bevestiging ziet van het vermoeden, dat het met de klantgerichtheid van het archief nog niet zo slecht gesteld is. Het is allerminst de bedoeling nu tevreden achterover te gaan leunen en pas op de plaats te maken. Om de studiezaalbezoekers tevreden te houden zal het nodig zijn op de serieuze suggesties in te gaan en ook te blijven luisteren naar wensen en verlangens van onderzoekers. Het zal daarom nodig zijn een derge lijke enquête van tijd tot tijd te herhalen om vast te stellen of de bezoekers van de studiezaal van het gemeentearchief van Zwolle nog steeds zo tevreden zijn als uit de thans gehouden enquête blijkt. Duidelijk is ook, dat het archiefpersoneel zich dient te bezinnen op welke wijze meer bekendheid aan het bestaan van het gemeentearchief gegeven kan worden. De relatieve onbekendheid van het archief is immers eigenlijk het enige punt van zorg dat naar voren is gekomen uit de thans gehouden enquête. Ge lukkig is juist eind vorig jaar de archipffolder gereedgekomen, die ingaat op de mogelijkheden die het gemeentearchief van Zwolle voor een ieder biedt. Hoe deze echter in handen te spelen van degenen, die niet al geïnteresseerd zijn? Zo blijven er genoeg opdrachten voor het archief die maken, dat er geen plaats is voor een es ist erreicht-gevod. Wel vindt het gemeentearchief van Zwolle er een bemoediging in op de reeds jarenlang ingeslagen weg, waarbij de ge bruiker grosso modo de inventarisatiewerkzaamheden bepaalt, voort te gaan. Niettemin is het archiefpersoneel benieuwd hoe het elders met de klantvrien- 139 O 30 Eerste keer 2 tot 5 keer 6 tot 10 keer Meer dan 10 keer Onbekend Studie Werk Vrijwillig Reden komst 50 Vrijwillig Eerste keer 2 tot 5 keer 6 tot 10 keer meer dan onbekend Bezoekfrequentie 10 keer Goed Voldoende Matig Slecht Onbekend Receptie Formulieren Hulp studiezaal Toegankelijkheid Tevredenheid Matig I~1 Slecht Tevredenheid 70 60 50 40 30 20 10 0 li li li IL. l Uitleg Wachttijd Literatuur Wachttijd W regels archief literatuur lit Goed Voldoende Matig Slecht Uitleg regels Tevredenheid Wachttijd literatuur

Nederlandsch Archievenblad | 1990 | | pagina 18