V er enigingsnieu w s Bestuursmededelingen Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 28 november 1989 in het ver gadercentrum La Vie te Utrecht. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Berich ten van verhindering zijn ontvangen van dr W. J. van Hoboken en drs J.A.M.Y. Bos-Rops. Negen leden wonen voor de eerste keer een ledenvergadering bij, namelijk P. van Beek, J. Beens, A. van Huijgevoort, D.W.B. Nieuwland, E. Pelzers, D.J. Prins, J. Steenhuis, E.A.T.M. Schreuder en A. Plantinga. 2 Mededelingen Onze bijna honderdjarige vereniging is erg verheugd met een eigen buro waar mevrouw drs C.C. van der Woude als medewerker is aangesteld. Het buro is een belangrijke stap naar een meer professionele en zakelijke aanpak van on ze vereniging. 3 Notulen van de vergadering van 24 mei 1989 Op pagina 254 (nab 93 (1989)), één na laatste alinea, staat archiefbesch/e- den, dit moet zijn archiefbescheiden. Vervolgens stelt mevrouw H.M. de Bruyn een vraag ten aanzien van punt 4, of niet het bestuur gedechargeerd moet wor den in plaats van de penningmeester. De voorzitter antwoordt dat de penning meester gedechargeerd wordt daar hij verantwoordelijk is. Het bestuur is ver antwoordelijk voor het financieel beleid. Naar aanleiding van punt 3 informeert dr F.C.J. Ketelaar of de voorzitter nog een nader onderzoek heeft ingesteld naar de relatie tussen de van en de na tionale Unesco-commissie. De voorzitter antwoordt dat gebleken is dat de com missie een veranderde structuur heeft ondergaan en er geen vertegenwoordi ging uit verschillende disciplines in is opgenomen, waardoor ook de plaats van de van verdwenen is. Vervolgens worden de notulen goedgekeurd onder dank zegging aan de secretaris. 4 Aktiviteitenplan van de van voor 1990 Het aktiviteitenplan is niet in het oktobernummer van het Nieuws van Ar chieven gepubliceerd, daar de beschikbare ruimte volledig in beslag is geno men door de reacties op het eerste voorontwerp-archiefwet. Het aktiviteiten plan is voor aanvang van de vergadering uitgereikt en zal tevens in het decembernummer van het Nieuws van Archieven verschijnen. 5 Begroting 1990 De voorzitter geeft hierover het woord aan de penningmeester. Deze deelt mede dat zijn voorganger in de ledenvergadering van mei 1989 al heeft uit gesproken dat het met de verenigingsfinanciën niet slecht gaat, maar er toch wordt ingeteerd. De concept-begroting is nog niet geheel sluitend, maar hij zal in het voorjaar 1990 hiermee terugkomen. Vervolgens geeft hij een toelich ting op de hoge kosten van het Nieuws van Archieven. Ook de kosten voor het verenigingsburo zijn niet geheel gedekt door de subsidie van wvc. Het be stuur zal zich hierover verder beraden en een oplossing zoeken. Vervolgens hoopt hij de begroting 1991 sluitend te krijgen. Naar aanleiding van de cijfers met betrekking tot de bedrijfsvoering vraagt dr F.C.J. Ketelaar of de reservering vooruit ontvangen subsidies van 18.500 uit de genoemde 40.000 komt. De penningmeester antwoordt dat dit het ge val is en dat dit bedrag indirekt gebruikt zal worden voor bestrijding van on kosten, gemaakt door en voor het buro. De voorzitter geeft vervolgens nog een toelichting op de financiële positie, die hij toch redelijk gunstig noemt, maar door toenemende verzakelijking helaas wat ondergraven wordt. Naar aanleiding van de inkomsten en contributie vraagt Ketelaar of het be stuur een beleid heeft ten aanzien van het werven van nieuwe leden. De voor zitter antwoordt dat de opbouw inderdaad zorgen baart en dat het bestuur de aandacht daar zeker opnieuw op zal richten. Drs E. van Laar vraagt of de kosten van de uitgave van de tijdschriften zijn afgestemd op een beleid om meer betalende abonnees te krijgen? De voorzit ter antwoordt dat de publicatie van de concept-archiefwet weliswaar een hoog bedrag heeft opgeleverd, maar dat het Nieuws van oktober en november ook zeer omvangrijk is en dientengevolge hoge kosten met zich meebrengt. Voor 1990 is een dergelijke uitgave niet te verwachten. Dr F.C.J. Ketelaar deelt mee dat de reaktie van de Archiefraad betaald wordt door deze instelling. 6 Eeuwfeest De vice-voorzitter van de lustrumcommissie, drs J.N.T. van Albada, heeft aan de voorzitter van de van gevraagd in deze vergadering iets te willen ver tellen over de te verwachten festiviteiten. De voorzitter deelt vervolgens mee dat de lustrumcommissie is ondergebracht in de Stichting Eeuwfeest onder voor zitterschap van prof mr J.Th. de Smidt, die zich hier belangeloos voor inzet. Verder bestaat de commissie voornamelijk uit collega's. Ook is er een commissie van aanbeveling die gevormd wordt door een aantal hoogwaardigheidsbekle- 84 85

Nederlandsch Archievenblad | 1990 | | pagina 32