Inventarisator G.Bink ring met betrekking tot het archiefbeheer. Een en ander was een gevolg van de vorming van gedeconcentreerde sectoren informatiebeheer binnen het bureau post- en archiefzaken, het aantrekken van vakbekwaam personeel en een ge deeltelijk nieuwe opzet van het archief in verband met verruiming van bevoegd heden op het gebied van de ruimtelijke ordening. Sindsdien, dus na 1979, kan een vollediger archief aangetroffen worden. Het voorgaande wil echter niet zeggen dat er dus sprake is van een beperkt overheidsarchief, waarin slechts een gering aantal zaken kunnen worden aan getroffen. Niets is minder waar, want in het sinds vandaag openbare Rijnmond archief uit de eerste tien jaren, dat overigens bijna 40 meter beslaat, bevindt zich de neerslag van bestuur en organisatie van dit openbare lichaam volledig danwel nagenoeg volledig, uitzonderingen daargelaten. Overigens, de waarde van een archief schuilt niet alleen in het aantal meters, doch tevens in de ge schapen toegang alsmede de toegepaste selectie en vernietiging van de daarvoor in aanmerking komende stukken...' De inventaris werd door rijksarchivaris dr. H. M. Brokken aangeboden aan me vrouw drs. I. Günther, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De inventaris is uitgekomen als nummer 49 in de zogenaamde Groene Reeks, waarin zijn opgenomen de archieven die berusten op de rijksarchieven van Noord- en Zuid-Holland. De inventaris is verkrijgbaar bij het Rijksarchief in Zuid-Holland, Prins Willem-Alexanderhof 29 te Den Haag; de kosten zijn 26,(exclusief porti). 182 De zilveren ambtsketen van de voorzitter van Rijnmond, het onderscheidingsteken van mr. V. G. M. Marijnen, 1965-1968, W. A. Fibbe, 1968-1978, dr. ir. A. P. Oele, 1978-1982, en A.A. van der Louw, 1983-1986. Op weg naar een geautomatiseerd archievenoverzicht 1 Inleiding Op 26 februari 1985, de dag van de Elfstedentocht, kwam op initiatief van de gemeentearchivaris van 's-Hertogenbosch een aantal vertegenwoordigers van archiefdiensten, waar op een of andere wijze geautomatiseerd werd, bij een om informeel ervaringen en plannen op dit gebied te bespreken. Sedert dien heeft deze 'Bossche groep' onder auspiciën van de Rijks Archiefschool verschillende malen vergaderd. Een aspect waar de groep zich mee bezig heeft gehouden, en nog houdt, is de problematiek van een landelijk geautomatiseerd archievenoverzicht. Op basis van de inmiddels opgedane ervaringen en met het oog op de in ontwikkeling zijnde automatiseringsprogramma's, acht de groep het tijd serieus afspraken te maken voor de ontwikkeling van een dergelijk overzicht. Onderstaand rapport is mede de neerslag van discussies in de groep en dient gezien te worden als een eerste stap. Er is voor gekozen het rapport voor pu- blikatie aan te bieden aan het Nederlands Archievenblad, omdat naar onze mening in het rapport een aantal fundamentele uitgangspunten geformuleerd wordt. 183

Nederlandsch Archievenblad | 1988 | | pagina 38