V erenigingsnieuws Jaarvergadering Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 29 april 1988 in het slot Zeist te Zeist. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Berich ten van verhindering zijn ontvangen van mr. Caspar van Heel en M. Prins. 2 Mededelingen van de voorzitter zie bladzijden 109-115 3 Notulen van de vergadering van 7 oktober 1987 De notulen worden zonder verdere op- of aanmerkingen vastgesteld. 4 Verslagen van bestuur, commissies en commissievertegenwoordigers over 1987 (zie Nieuws van Archieven, februari 1988) De verslagen geven geen aanleiding tot vragen en worden voor kennisgeving aangenomen. 5 Financiën De penningmeester geeft de volgende toelichting op de jaarstukken. De jaarstukken 1987 vormen de neerslag van de door bureau Van Spaendonck te Tilburg in het afgelopen boekjaar gevoerde financiële administratie. De staat van baten en lasten van de Vereniging van Archivarissen geeft - in tegenstel ling tot de prognose - een positief resultaat te zien ten bedrage van 2.121,28. Een en ander wordt veroorzaakt door meevallende advertentie-inkomsten en een wat lagere bijdrage van de vereniging aan de exploitatie van de tijdschrif ten en de bedrijfsvoering. De genoemde winst is ten gunste van het eigen ver mogen geboekt. Het gevolg van de jaarrekening 1987 is, dat de begroting 1988 enige wijzi gingen behoeft. Verschillende posten zijn meer in overeenstemming gebracht met de werkelijke inkomsten en uitgaven in de afgelopen jaren. Tevens is op de begroting een bedrag van 10.000,opgevoerd in verband met te verrich ten uitgaven ten behoeve van het 100-jarig bestaan in 1991Voor dit begrotings onderdeel is daardoor een balansreservering vrijgevallen. 168 De enigszins tegenvallende contributie-opbrengst wordt niet veroorzaakt door een vermindering van het aantal leden, maar wellicht door een verschuiving in de vorm van de dienstverbanden met de verschillende overheden (meer deel tijdfuncties en dergelijke). Een recente CBS-enquête geeft deze trend ook aan. Verslag van de kascommissie. Namens de kascommissie deelt mevrouw M. H. van de Heuvel-Habraken mee dat de commissie op 11 april jl. de boeken heeft gecontroleerd en dat zij de ad ministratie in overeenstemming heeft gevonden met de realiteit. De penning meester wordt décharge verleend van het door hem gevoerde financiële beleid. Vaststelling rekening en balans 1987 (zie Nieuws van Archieven maart 1988). Deze worden vastgesteld, evenals de licht gewijzigde begroting 1988. Benoeming kascommissie 1988. Mevrouw M.H. van de Heuvel en mr. A. P. A. M. Spijkers worden benoemd tot lid van de kascommissie 1988. 6 Bestuursverkiezing Statutair aftredend zijn mevrouw J. Ellerbroek-Wellinga en H. Ronner. Het bestuur stelt voor in hun plaatsen te benoemen R. S. Jonker en C. G. S. Noor- dam, en wel, in verband met het nieuwe roulatieschema voor bestuursleden, voor een periode van vier jaar. De voorgestelde kandidaten worden bij accla matie gekozen. 7 Verkiezing voorzitter Drs. I. W. L. A. Caminada legt, conform het nieuwe roulatieschema voor bestuursleden, het voorzitterschap neer. Het bestuur stelt voor om, tot aan het eeuwfeest van de vereniging, tot voorzitter te benoemen dr. F. Keverling Buis man. Hij wordt bij acclamatie gekozen. 8 Rondvraag Drs. B. Woelderink dankt namens alle aanwezigen het bestuur voor de acti viteiten van het afgelopen jaar. Hij raadt het bestuur echter aan zich nog eens te beraden op het tijdstip van aanvang van de ledenvergadering. De voorzitter antwoordt dat het late aanvangsuur geen regel is, maar dat daartoe ditmaal besloten is in verband met de voorgaande bijeenkomsten (studiedag in maart en acquisitiedag in april). Het organiseren van een derde bijeenkomst leek min der wenselijk. Drs. J. A. A. Bervoets deelt mee dat overwogen wordt de collectie 'archief museum', bij de vorming waarvan de vereniging een rol heeft gespeeld, in bruik leen te geven aan het museum voor kantooradministratie Scryption. De voor zitter antwoordt dat het bestuur graag concrete voorstellen hiertoe afwacht. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. De presentielijst is getekend door 24 personen. 169

Nederlandsch Archievenblad | 1988 | | pagina 31