Nieuwe archivarissen en nieuwe onderzoekers* Onder redaktie van Th. H. P. M. Thomassen JpA KC$ De formule die in 1986 voor de studiedagen van de van gekozen werd, is ook in 1987 succesvol gebleken. Rond de thema's beheer, ontsluiting, beschik baarstelling en conservering lieten de archivarissen zich de problemen van van daag voorleggen en zochten zij naar oplossingen. Is de automatisering de he mel op aarde voor archivarissen? Theo Thomassen zorgt voor een verslag. In 1986 organiseerde de van voor het eerst studiedagen waar tegelijkertijd ver schillende onderwerpen werden toegelicht en bediscussieerd in bijeenkomsten van vijftien tot twintig personen. Deze formule is voor herhaling vatbaar ge bleken. De studiedag van de van van 12 november 1987 in het ara-ras-kb- complex in Den Haag, die dezelfde opzet had, werd ook een succes. Er waren vier rondes van vier bijeenkomsten. In elke ronde konden de deel nemers kiezen tussen inleidingen of 'ronde tafels' op het gebied van beheer, ontsluiting, beschikbaarstelling en conservering. In elk van deze hoofdgroe pen of 'straten' lag de nadruk op de automatisering. Bovendien waren twee van de bijeenkomsten gereserveerd voor een 'automatiseringsmarkt'. Hier wer den verschillende in het archiefwezen gebruikte computerprogramma's gede monstreerd en ervaringen met specifieke archieftoepassingen uitgewisseld. 1 Beheer In de hoofdgroep 'beheer' kwamen achtereenvolgens ontwikkelingen in het beheer van dynamisch archief, het informatiemanagement en de acquisitie aan de orde. 1-1 Plussen en minnen bij het dynamisch archiefbeheer: verschuiving van taken en kosten in de komende jaren - H. Dekkers Dekkers, hoofd van het Bureau Registratuur van de provincie Overijssel, po neerde de stelling, dat de huidige registratuur te veel kost en bij ongewijzigd beleid niet in stand gehouden kan worden. 1

Nederlandsch Archievenblad | 1988 | | pagina 1