V erenigingsnieuws Ledenvergadering Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 7 oktober 1987 in de Beurs te Rotterdam. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Er zijn geen berichten van verhindering binnengekomen. Leden die voor de eerste maal een ledenvergadering bijwonen zijn mw. C. M. D. Buijsen, J. A. A. M. Galiart, mw. M. Heijs, A. G. B. Koster, C. G. M. Noordam, H. J. Piek, mw. mr. G. F. van der Ree-Scholten, D. C. W. Steenbeek en mw. drs. C. C. van der Woude. 2 Mededelingen De voorzitter deelt mee dat de Vereniging, vanuit de wens te komen tot een samenhangend beleid voor archieven in alle ontwikkelingsstadia, in een brief aan het ministerie van Binnenlandse Zaken haar bezorgdheid heeft geuit over de gang van zaken rond de bezuinigingen bij de cas. Inmiddels is daarop ver nomen dat hierover interdepartementaal overleg tussen Binnenlandse Zaken en wvc tot stand is gekomen. Verder deelt hij mee dat het aantal aanmeldin gen voor de studiedag van 12 november het aantal beschikbare plaatsen (125) ver gaat overtreffen. Helaas zal dus een aantal leden teleurgesteld moeten wor den. 3 Notulen van de vergaderingen van 11 september 1986 en 1 april 1987 Deze notulen worden zonder verdere op- of aanmerkingen vastgesteld. 4 Begroting 1988 Evenals in 1986 is ook dit jaar de begroting op de agenda van de najaars vergadering geplaatst. Nadeel van dit systeem is wel dat de begroting waarschijn lijk in de voorjaarsvergadering, als de cijfers over 1987 bekend zijn, zal wor den gewijzigd. Ter toelichting deelt de penningmeester mee dat de verenigingsbegroting voor 1988 een tekort laat zien van ƒ2.500,hetgeen lager is dan in voorgaande jaren. Mr. Caspar van Heel vraagt of de tekorten elk jaar op het kapitaal in min dering worden gebracht. Dit wordt beaamd, onder de aantekening dat de ba lans geen rampzalige gevolgen voor de vereniging laat zien. 368 Dr. A. JKölker informeert naar de posten reserveringen en te verwerven sub sidies op de verenigingsbegroting, die, in tegenstelling tot de voorafgaande ja ren, gekapitaliseerd zijn. De penningmeester licht toe dat beide posten betrek king hebben op te verwachten uitgaven voor het archiefcongres in Parijs en de audiovisual die daarvoor wordt vervaardigd. Op een vraag van drs. B. Woel- derink hierover deelt de penningmeester mee dat de toezegging voor een subsi die van het ministerie van wvc reeds ontvangen is. Op een vraag van drs. B. Woelderink naar de besteding van de subsidie voor de administratieve ondersteuning van de vereniging nu de plannen voor een gezamenlijk kantoor met de Nederlandse Museumvereniging niet door gaan, antwoordt de voorzitter dat er gekozen is voor een andere invulling van het bureau, waarbij een groot aantal taken (administratieve ondersteuning, het samenstellen van de Staat van het Nederlands archiefwezen, het bijwerken van het Repertorium op het Nederlands Archievenblad en dergelijke) wordt uit besteed. De begroting wordt vervolgens goedgekeurd. 5 Bestuursverkiezing In 1986 is er een plaats in het bestuur niet opgevuld, in verband met een discussie over de taakverdeling in het bestuur en de wens te komen tot een even wichtiger schema van aftreden. De discussie is nu afgerond. Het bestuur stelt daarom voor mw. S. A. L. de Graaff in de vacature te benoemen. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend. Mw. de Graaff wordt bij acclamatie gekozen. 6 Benoeming leden redactiecommissie Drs. M. S. Polak heeft laten weten om persoonlijke redenen zijn lidmaat schap van de redactiecommissie te willen beëindigen. In de vacature worden de voorgestelde kandidaten, mw. drs. M. Bruggeman en drs. J. Folkerts, bij ac clamatie benoemd. 7 Rondvraag Mr. Caspar van Heel maakt van de rondvraag gebruik om aan de voorzit ter het eerste exemplaar aan te bieden van het archiefverslag van de provincie Flevoland. Hierop wordt de vergadering om gesloten. De presentielijst is getekend door 79 personen. 369

Nederlandsch Archievenblad | 1988 | | pagina 41