'Simancas open U!' een heel sterke schakel te maken in deze situatie van gedeelde verantwoorde lijkheid, moet hij goed zijn opgeleid. Niet alleen theoretisch, maar ook prak tisch, want hij moet het doen.' Tenslotte Bij de deelnemers aan deze studiedagen heerste een algemeen gevoel van te vredenheid na afloop. De opzet van de dagen werd zeer gewaardeerd, hoewel de grote verscheidenheid aan inleidingen en ronde-tafelbijeenkomsten de keu ze niet gemakkelijk maakte. De volgende studiedagen zouden niet veel behoe ven te verschillen om zodoende de gelegenheid te bieden andere onderdelen bij te wonen. Belgisch-Nederlandse bemoeienissen bij de ontsluiting van de Archivo General de Simancas Jacques Ph. S. Lemmink 'II est devenu proverbial entre historiens de dire, que personne ne peut écrire sur une question d'interêt général du xvie et même du xvne siècle, sans avoir passé un certain temps aux archives de Simancas. Nous sommes nous mêmes profondément convaincu de la vérité de eet adage'} Simancas Tien kilometer verwijderd van Valladolid, waar vele monumenten herinneren aan de glorierijke tijden van weleer toen het de hoofdstad was van Oud-Castilië, verheft zich op de top van een vooruitgeschoven heuvel 'la muy leal villa de Simancas'. Het silhouet van het 1.500 inwoners tellende stadje wordt buiten de kerk gedomineerd door het, in zijn huidige vorm uit de periode 1467-1480 daterende kasteel, waarin zich het belangrijke Archivo General bevindt. In de zestiende eeuw had het kasteel nog een dubbele functie; naast het archief fun geerde het als staatsgevangenis en in die hoedanigheid heeft het verschillende 9 8

Nederlandsch Archievenblad | 1987 | | pagina 5