Kroniek De archieven in Limburg V.l.n.r. H. Ronner-F. C. J. Ketelaar-J. H. M. Wieland-W. van Mulken-R. M. Delahaye- J. Kremers-M. van Tulden en W. A. AMes. Foto: FotoPersBuro Widdershoven, Maastricht. Op 27 maart 1986 werd het eerste exemplaar van De archieven in Limburg (deel xm van de serie Overzichten van de archieven en verzamelingen in de open bare archiefbewaarplaatsen in Nederland) namens de eindredactie uitgereikt aan de commissaris der koningin in Limburg dr. J. Kremers, in aanwezigheid van de provinciale redactie. Later op de dag werd het Limburgse overzicht ge presenteerd in een bijeenkomst van archivarissen en vertegenwoordigers van historische verenigingen uit Limburg, België en de Bondsrepubliek Duitsland. De Morrenstichting in 1985 De Morrenstichting heeft dit jaar 88 maal een vergoeding uitbetaald aan ar chivarissen voor in totaal 188 overnachtingen van hen 'al of niet ieder met één of meer leden van hun gezin'. De vergoeding voor de verblijfskosten in Haag se hotels of pensions beperkte zich, als gebruikelijk, tot de kosten voor logies en ontbijt. Die in 'De Pauwhof' kwamen weer geheel voor rekening van beide stichtingen, namelijk de Overvoorde - Gordonstichting en de Morrenstichting. Uit het genoemde aantal overnachtingen blijkt, dat per archivaris ongeveer 2 a 3 dagen (nachten) in Den Haag is doorgebracht. Een enkel gezin een aantal dagen meer. 176 Een viertal wetenschappers werd gedurende hun onderzoekingen in Den Haag gastvrij gehuisvest in het Cultureel Centrum 'De Pauwhof' te Wassenaar. In het kader van de uitwisseling tussen Britse en Nederlandse archivarissen werd, eveneens in 'De Pauwhof', gastvrijheid verleend aan vertegenwoordigers van de Britse Society of Archivists. In oktober 1985 organiseerde de Landelijke Kring voor Gemeente- en Streek archivarissen een symposium onder de titel 'Zakelijke aspecten van externe dienstverlening'. Het 'nadelig saldo' werd door de Morrenstichting gesubsi dieerd. Hierdoor kon de deelnemersbijdrage tot de helft van de werkelijke kosten worden teruggebracht. Het belang van dit symposium werd door deze bijdrage van Regenten van de Morrenstichting onderstreept. Een klein fondsje, eertijds door mr. dr. J. C. Overvoorde aan de Morrenstich ting ter beschikking gesteld, werd voor een gering bedrag aangesproken ter opluistering van de afscheidsbijeenkomst voor collega mr. W. Downer, gemeen tearchivaris van Leiden. Ter gelegenheid van dit afscheid schreef Yvonne H. C. Touw een artikel 'Uit het leven van Overvoorde gegrepen'. Zij heeft be loofd deze studie af te ronden en te publiceren. H. J. van Meerendonk directeur 177

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 41