6 Benoeming bestuursleden Stichting Archiefpublikaties Drs. J.P. Sigmond, mw. drs. M. Mijnssen-Dutilh en mr. T. N. Schelhaas worden op voordracht van het bestuur opnieuw benoemd. 7 Uitgave Staat van het Nederlandse Archiefwezen Dit punt is op de agenda geplaatst naar aanleiding van de suggestie van J. H. Coelingh Benninck tijdens de ledenvergadering van 28 maart 1985 te Apel doorn de Staat in het vervolg eens per twee of drie jaar uit te brengen in ver band met de hoge kosten. De scheidende secretaris, mw. Kooien, licht in het kort de uitgaven voor de Staat toe. In 1985 was dit ƒ3.555,65 voor 1.050 exem plaren, bestaande uit drukkosten, kosten voor papier en dergelijke. De overi gens beperkte portokosten zijn in dit bedrag niet begrepen, maar maken deel uit van de porti van het Nieuws van Archieven. Evenmin is het vele werk, dat de secretaris jaarlijks verricht aan de verwerking van de talrijke mutaties, mee gerekend. Bij het bestuur bestaat de vrees, dat de Staat bij verschijning om de twee of drie jaar sterk aan waarde zal inboeten als gevolg van de vele muta- tues. Het bestuur stelt dan ook voor de huidige situatie te handhaven, dus de Staat elk jaar uit te brengen. Coelingh Benninck suggereert de mutaties jaar lijks op te nemen in het februarinummer van het Nieuws, als supplement op de Staat. Mw. Kooien twijfelt dan nog aan de bruikbaarheid van de Staat, omdat het aantal mutaties per jaar te groot is. Mr. E. D. Eijken kan zich met het bestuursstandpunt verenigen. Hij heeft de ervaring, dat gemiddeld twintig procent van de gegevens in de ledenadmi nistratie van een vereniging per jaar wijzigt. Mw. A. C. Hofman-Allema in formeert of de Staat ook te koop is. Mw. Kooien beantwoordt haar vraag be vestigend. Het aantal verkochte exemplaren is echter beperkt. Het voorstel van het bestuur wordt vervolgens in stemming gebracht en aangenomen met drie stemmen tegen. Coelingh Benninck maakt tenslotte bezwaar tegen de wijze waarop de voorzitter naar zijn mening de besluitvorming in deze kwestie beïn vloedt. De voorzitter merkt op, dat hij niet zijn mening, maar die van het bestuur weergeeft. 8 Rondvraag De heer J. M. M. Jansen stelt het op prijs wanneer de Stichting Archiefpu blikaties naast een bankrekening ook een postgirorekening invoert, omdat niet iedereen over een bankrekening beschikt. De voorzitter kondigt de komende studiedagen van de vereniging aan, die van 12 tot en met 14 november aanstaande gehouden zullen worden in het ge bouwencomplex van de Koninklijke Bibliotheek en het Algemeen Rijksarchief in Den Haag. Logies vindt plaats in het Europa Hotel in Scheveningen. Ter afsluiting van de vergadering gaat hij in op de nieuwe samenstelling van het bestuur en wenst de nieuwe bestuursleden een vruchtbare bestuursperiode toe, waarna hij Caminada de voorzittershamer overhandigt. Caminada me moreert vervolgens de afgelopen drie jaar, waarin Ketelaar op zijn eigen wijze het voorzitterschap gestalte heeft gegeven. Hij wijst daarbij op de voortreffe- 158 lijke wijze waarop de heer Ketelaar in de discussie rond de Nota Archiefbeleid de onafhankelijkheid van de Vereniging heeft hooggehouden. Hij dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en de afgetreden bestuursle den voor hun grote inzet voor de vereniging. Volgens traditie zal vanavond in kleiner verband aandacht aan dit afscheid worden besteed. Tevens heet hij de beide nieuwe bestuursleden welkom in het bestuur. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. De presentielijst werd getekend door 77 personen. 159

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 32