V erenigingsnieuws Ledenvergadering Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 20 maart 1986 in het Gemeen tearchief van Amsterdam. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering om 10.30 uur en heet de aanwezigen wel kom, in het bijzonder de ereleden dr. W. J. Formsma, dr. W. J. van Hobroken en mr. J. H. van den Hoek Ostende. Vervolgens memoreert hij het overlijden van de collega's mw. dr. M. E. van Opstall en drs. M. P. H. Roessingh en van de oud-collega's mw. dr. S. W. A. Drossaers en J. Rogier. De overledenen wor den enige ogenblikken staande herdacht. Berichten van verhindering zijn binnengekomen van het bestuurslid drs. R. M. E. Raaff, O. A. M. W. Hartong, R. J. Jansen en van mr. W. J. Meeu- wissen. Leden, die voor de eerste maal een ledenvergadering bijwonen zijn mw. M. M. Barritt (usa), S. A. Goedbloed, P. L. Groen en J. van Wandelen. Ir. J. Lodewijks is verhinderd na afloop van deze vergadering een lezing te hou den over 'De invloed van zure regen op het behoud van de archivalia'Hij laat zich vervangen door drs. P. Brinkman van het ministerie van wvc en mw. drs. W't Hooft, werkzaam bij het Centraal Laboratorium te Amsterdam, die een inleiding zullen houden over de restauratieproblematiek. 2 Jaarrede van de voorzitter: zie bladzijden 97-106. 3 Jaarverslagen 1985 van het bestuur, de commissies en de van- vertegenwoordigers in commissies en instellingen (gepubliceerd in Nieuws van Archieven, februari 1986, 29, 30 en 34-39) Naar aanleiding van het jaarverslag van het bestuur informeert A. Vos of het lidmaatschap van de leerlingen van de Rijksarchiefschool gebaseerd is op de keuze van de leerlingen of dat zij automatisch lid worden. De voorzitter ant woordt, dat de leerlingen in beginsel lid zijn. Na drie maanden worden zij voor de keuze gesteld het lidmaatschap al of niet te continueren. Wat de verslagen van de commissies betreft kan de voorzitter mededelen, dat de commissie ar chieven en hoger onderwijs onlangs haar eindrapport heeft uitgebracht. Het zal eerst binnen het bestuur worden behandeld, voordat het wordt gepubliceerd. De verslagen worden vervolgens goedgekeurd. 156 4 Financiën (zie Nieuws van Archieven, februari 1986, 41 - 43) Verslag van de kascommissie en vaststelling van de rekening en balans 1985 Namens de kascommissie, bestaande uit J. N. Hanemaaijer en drs. R. D. van der Vlis, doet laatstgenoemde verslag van de kascontrole, welke op 28 februa ri j.l. werd gehouden. De kascommissie komt tot de conclusie, dat door de ondoorzichtige opzet van de administratie het niet mogelijk is zonder uitvoe rig onderzoek de concrete cijferopstelling na te gaan, hoewel de indruk bestaat, dat de betalingen correct zijn verricht. Zij geeft in overweging de boekhou ding op professionele wijze in te richten. De voorzitter deelt als reactie op het verslag mede, dat met ingang van 1986 een accountant zal worden ingeschakeld bij de samenstelling van de jaarstuk ken. Volgend jaar zal dus naast het verslag van de kascommissie ook een ver slag van een accountant worden gepresenteerd. De kascommissie zal zich der halve in de toekomst meer kunnen bezighouden met de inhoud van het financiële beleid. Bovendien zal de computer, die werd aangeschaft ten behoeve van de ledenadministratie, zoveel mogelijk als hulpmiddel worden gebruikt bij de boek houding. Na een correctie in de rekening van de vereniging in verband met een ge maakte telfout wordt op voorstel van de voorzitter de jaarrekening en de ba lans over 1985 vastgesteld en wordt de penningmeester gedechargeerd voor het door hem gevoerde financiële beheer. Vaststelling van de contributieschalen De voorzitter benadrukt als toelichting op dit agendapunt, dat de voorgestel de schalen geen verhoging van de contributie betekenen. Het gaat hier om een aanpassing van de schalen aan de bruto-verhoging van de ambtenarensalaris sen in verband met de Aow-maatregel van 1 juni 1985. Mr. C. J. van Heel vraagt zich af of handhaving van de huidige schalen een verhoging van de con tributie zal inhouden. De voorzitter verwacht met name voor de archivisten een stijging van het contributiebedrag. De vergadering gaat akkoord met het bestuursvoorstel. Vaststelling van de begroting 1986 De begroting voor 1986 wordt vervolgens vastgesteld. Benoeming van de kascommissie 1986 Drs. A. J. M. den Teuling en drs. R. D. van der Vlis worden benoemd in de kascommissie 1986. 5 Bestuursverkiezing Statutair aftredend zijn de voorzitter, dr. F. C. J. Ketelaar, en mw. A. W. M. Kooien, secretaris. Drs. R. M. E. Raaff heeft te kennen gegeven om persoon lijke redenen tussentijds af te willen treden. Het bestuur stelt voor in de vaca ture van voorzitter de huidige vice-voorzitter, drs. I. W. L. A. Caminada, te be noemen en in de overige vacatures drs.J.N. T. van Albada en mw. drs. J. A. M. Y. Bos-Rops. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend. De voorgestelde kandidaten worden bij acclamatie gekozen. De opvulling van de derde vaca ture wordt door het bestuur nog in beraad gehouden. Op de volgende verga dering zal hierover een voorstel worden gedaan. 157

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 31