V erenigmgsmeu w s Ledenvergadering Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 22 november 1985 in het ge bouw van het Stadsarchief van 's-Hertogenbosch. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering om 10.40 uur en heet de aanwezigen wel kom, in het bijzonder het erelid mr. J. H. van den Hoek Ostende en de volgen de leden, die voor de eerste maal een ledenvergadering bijwonen: drs. N. P. van Egmond - drs. J. Folkerts - R. Grootveld- S. W. den Haan - mw. D. Haze- drs. MRHemans - LMHollestelle - mrCF. MJansen - AHJanssen - mw. drs. E. L. M. Kreuwels-mw. A. Meddens-van Borselen-mw. M.G.I. Nierstrasz-Ledeboer W. M. Reus drs. B. P. Tuin mwI. L. M. Venditti P. W. van Wissing en mw. M. Zaaijer. Berichten van verhindering zijn binnengekomen van het bestuurslid drs. R. M. E. Raaff- het erelid dr. W. J. Formsma - drs. H. G. J. Buijks - O. A. M. W. Hartong-mr. C. J. van Heel-drs. R.C. Hol-mr. W. J.Meeuwissen en dr. J. W. M. Peijnenburg pr. 2 Vaststelling notulen De notulen van de jaarvergadering van 28 maart 1985 te Apeldoorn, gepu bliceerd in het nab 1985, 206-208, worden goedgekeurd. 3 Mededelingen van de voorzitter De voorzitter deelt mede, dat in de eerstvolgende ledenvergadering een voor stel zal worden gedaan tot aanpassing van de salarisschalen voor de heffing van de contributie in verband met de Aow-maatregel van 1 juni 1985. Een circu laire over deze wijziging en over de betaling van de contributie zal begin vol gend jaar aan de leden worden toegezonden. 4 Beleid verspreiding vacature-oproepen archiefbeambten ter secretarie (zie nab 1985, 122, 123 en 208) Zoals in de jaarvergadering van 28 maart 1985 is besloten wordt vervolgens het voorstel van het bestuur in behandeling genomen om in het vervolg adver tenties voor archiefambtenaren ter secretarie zonder beperking in het Nieuws 72 van archieven te plaatsen. Drs. H. R. van Ommeren wil ernstig waarschuwen tegen dit voorstel, omdat hiermee een kwetsbare figuur wordt gecreëerd, die de kans loopt voor allerlei hand- en spandiensten te worden ingezet. De voor zitter is het met Van Ommeren eens, dat door de aanstelling van archiefamb tenaren ter secretarie geen alternatief ontstaat voor een dekkend net, maar als er toch oproepen voor dergelijke vacatures worden gepubliceerd, waarom dan niet via de van? Drs. J. H. M. Wieland vindt de toename van het aantal ar beidsplaatsen een zwaarwegend argument. De voorzitter van de Landelijke Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen, drs. H. Bordewijk, merkt op, dat een diensthoofd in de praktijk ook het gevaar loopt met allerhande taken op gezadeld te worden. Beiden steunen derhalve het bestuursvoorstel. P. P. G. Kolk wil vasthouden aan het compromis van 1980, waarbij alleen oproepen voor ar chiefambtenaren ter secretarie zullen worden verspreid, indien de betrokkene uitzicht heeft op een aanstelling tot gemeentearchivaris. Na stemming door handopsteking wordt het voorstel van het bestuur aangenomen met 2 stemmen tegen en 3 onthoudingen. 5 Behandeling van de Nota archiefbeleid en de reactie van het bestuur (zie Nieuws van archieven, september 1985, 171 e.v.) In een korte inleiding op dit agendapunt geeft de voorzitter een overzicht van de problematiek rond de Nota Archiefbeleid. Dat deze nota en de reactie van het bestuur daarop nu eerst aan de ledenvergadering worden voorgelegd is het gevolg van het feit, dat tussen de aanbieding van de nota aan de Tweede Kamer op 28 juni 1985 en 4 september, de datum waarop schriftelijk gereageerd kon worden, te weinig tijd was en door de vakantieperiode ook geen gelegen heid was om een vergadering bijeen te roepen. Daar de vaste kamercommissie voor wvc de nota naar verwachting niet eerder dan begin 1986 in behandeling zal nemen, bestaat er alsnog de mogelijkheid indien nodig een aanvullende reac tie te geven. Hij spreekt de hoop uit, dat de van te zijner tijd betrokken zal worden bij de herziening van de Archiefwet, die op grond van de door de Tweede Kamer aanvaarde nota zal plaatsvinden. Hierna volgt een hoofdstuksgewijze bespreking van de nota. Over de hoofdstukken 1 en 2 worden geen opmerkingen gemaakt. Hoofdstuk 3: beheer en gebruik van archieven Automatisering van de informatieverzorging Vervanging van originele archiefbescheiden De voorzitter deelt mee, dat de van voornemens is samen met zusterorganisa ties een commissie kwaliteitseisen informatiedragers in het leven te roepen. Ook wvc heeft besloten een dergelijke commissie in te stellen. De van zal voorstel len tot de vorming van één gezamenlijke commissie te komen. Het begrip 'overheidsorgaan' in de Archiefwet 1962 Mw. drs. E. M. Koen (iisg) vraagt zich af wat de minister in concreto met het begrip overheidsorgaan bedoeld. De voorzitter verwacht, dat de betekenis van dit begrip nader uitgewerkt zal worden. 73

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 37