Berichten uit het buitenland commissarissen, belast met beheer van de Gel- dersche domeinen, 1543-1559, 2 dln. Den Haag, 1925. 5 m.w.heslinga c.s. Nederland in kaarten - verandering van stad en land in vier eeuwen cartografie, Ede/Antwerpen, 1985. Summary Archives and historical geography In the world of Dutch human geography the interest in historical geography is growing. The author describes this development and points out that archives in particular are being rediscovered as sources of information. 52 Toegankelijkheid van archieven en privacy1 1 Algemeen Van 24 tot en met 28 oktober 1985 had de 23e Conférence Internationale de la Table Ronde des Archives (citra) plaats in Austin, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Texas. Leden van de citra zijn de nationale archiefdiensten en de nationale archivarissenverenigingen. De Algemene Rijksarchivaris mr. A. E. M. Ribberink vertegenwoordigde de Rijksarchiefdienst, terwijl drs. J. N. T. van Albada (dankzij een subsidie van de Centrale Directie Inter nationale Betrekkingen en de Directie Monumenten, Musea en Archieven van het Ministerie van wvc) de van vertegenwoordigde. Dr. F. C. J. Ketelaar, se cretaris van de citra, maakte de Nederlandse afvaardiging tot een drieman schap. Aan de conferentie namen deel 62 personen uit 45 landen, twee personen na mens de citra, twee personen namens de Internationale Archiefraad (ICA) en één persoon namens de Verenigde Naties. Uit de kring van de ica (regionale organisaties, secties en ereleden) waren zeven personen aanwezig. Het gezel schap werd gecompleteerd door 34 waarnemers en toehoorders uit vier landen (voornamelijk USA en Canada). Als 'experts' waren tenslotte nog drie perso nen aanwezig die een schriftelijke rapportage over een gedeelte van het congres thema hadden voorbereid. Slechts enkele deelnemers werden door hun part ner of andere gezinsleden vergezeld. Het prijspeil was prohibitief voor de niet- Amerikanen, de toeristische aantrekkelijkheid van de plaats van samenkomst was dat voor de partners van de deelnemers uit de Verenigde Staten zelf. De conferentie werd gehouden in de Lyndon B. Johnson Library and Mu seum, ondergebracht in een speciaal daarvoor opgericht monument op de cam pus van de Texas State University. De deelnemers waren gehuisvest in het na bijgelegen Villa Capri Motor Hotel. De Lyndon B. Johnson Library (in totaal circa 35.000.000 documenten) be vat: de archieven van de president en zijn naaste medewerkers, gevormd in zijn ambtsperiode de archieven gevormd tijdens zijn voorgaande publieke ambten zijn privé-archief ('manuscripts') archieven van politici die nauw met hem verbonden zijn geweest. Het Museum visualiseert het leven van de president en zijn familie. Veel aan dacht wordt geschonken aan onderwerpen als 'The Great Society' en de oor log in Vietnam. Met wisseltentoonstellingen wordt op de actualiteit ingespeeld. 53

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 27