Inhoud van jaargang 89, 1985 Afscheid van mr W. Downer als docent aan de Rijks Archiefschool alleen voor de muzikale begeleiding zorgden tijdens de kerkdiensten en andere liturgische plechtigheden, maar ook wereldse muziek ten uitvoering brachten. De overgeleverde muziekcollectie geeft dan ook niet alleen een goed inzicht in de liturgische praktijk van de hernhutters in de 18e en 19e eeuw, maar tevens in de muzikale smaak van die dagen. De collectie bevat naast vocale muziek in de vorm van aria's, cantates en koorwerken ook instrumentale composities voor orkest en kamermuziekensembles. Vele composities zijn van de hand van hernhutters zelf uit Zeist of van elders, vele andere zijn van tijdgenoten. Onder de Iaatsten bevinden zich grote meesters als de Bachzonen, Haydn, Mozart, Bee thoven en Mendelssohn, maar ook Stamitz, Ditters von Dittersdorf, Vanhal, alsmede volslagen onbekende toondichters, veelal uit Tsjechoslowakije en Silezië. Deze collectie muziekpartijen en -partituren, tesamen ruim 2500 nummers omvattend, is beschreven door de in Nederland woonachtige Amerikaanse mu sicoloog Randall H. Tollefsen. De Engelstalige catalogus van ruim 800 blad zijden in twee delen verscheen als nummer 47 in de inventarissenreeks van het Rijksarchief in Utrecht en werd op 16 november 1985 gepresenteerd in de kerk- zaal van de Evangelische Broedergemeente te Zeist. Bij dezelfde gelegenheid werden twee andere inventarissen aangeboden, die elk een onderdeel van de zo rijke archieven van de hernhutters in Nederland ontsluiten. C. G. W. M. van Hoogstraten beschreef het archief van het Zeister Zendingsgenootschap (z.z.G.), opgericht in 1793 en van meet af aan speciaal belast met de zorg voor de hernhutter zending in Suriname, mevrouw C. M. P. F. van den Broek beschreef de collectie tekeningen, prenten, kaarten en foto's van de Evangelische Broedergemeente te Zeist. 388 Archieven en archivistiek 152 p. a. w. dingemans Automatisering in het Rijksarchief in Limburg 164 w.a.fasel Over indiceren 227 Geautomatiseerd archievenoverzicht 139 SIGRID DE GRAVE en FRANCINE HARTMAN Utrecht denkt centraal (udc) 125 J. H. hanssen De lotgevallen van het familiearchief Van Keverberg 90 peter horsman en THEO Thomassen Inventariseren met een tekstverwerker 169 ton kappelhof en rob wolf Patiëntendossiers: een verwaarloosde catego rie van archiefstukken 224 f. c. J. ketelaar Groninger modellen van overeenkomsten inzake particulie re archieven 303 J. H. kompagnie De vroegste huisvesting en personele bezetting van het (Al gemeen) Rijksarchief (1802- 1854) 367 R. w. G. lombarts Nota, te setten dair 't behoirt 337 e. j.nusselder Het voormalige gebouw van het Algemeen Rijksarchief 102 w.nijenhuis Het in memoriam dr. J. P. van Dooren. Een reactie 358 l. p. l. pirenne Een opzienbarend gebouw voor het Rijksarchief in Noord- Brabant 237 De positie van de gemeentearchivaris 215 Rapport van de commissie regeling openbaarheid archieven 78 theo Thomassen De resoluties van de Staten-Generaal tabellarisch geïnven-' tariseerd 247 p. m. toebak, B. M. WEETINK en A. F. M. schouten Nieuw Besluit Post- en Ar chiefzaken Roosendaal en Nispen 161 h.w. van veldhuizen Wanneer mogen onze, reeds gemicrofilmde, techni sche tekeningen weg? 256 SHUICHI yasuzawa Local archives in Japan Congressen en studiedagen 1 p. brood (red.) Het VAN-congres 1984 Niet-archivistische bijdragen 261 M. bruggeman Een poging tot centralisatie van het bestuur 95 F. a. M. hennekam Genealogie en genetic counseling 181 p.m.toebak De gewestelijke bestuursorganisatie van Holland in 1796- 1798 389

Nederlandsch Archievenblad | 1986 | | pagina 44