5 Vernietiging van archiefbescheiden als bedoeld in lid 4 vindt plaats overeen komstig het bepaalde in artikel 2 en artikel 3, lid 4, van het Archiefbesluit 1968. 6 De te vernietigen archiefbescheiden dienen steeds nader omschreven te wor den op staten. Deze staten bevatten gegevens omtrent het betrokken archief, het plaats- en/of classificatienummer, de formele status, een nauwkeurige in houdsomschrijving, de afzender dan wel geadresseerde, de datum en/of on derhavige periode, het ontwikkelingsstadium en de materiële omvang. Artikel 16 1 Daadwerkelijke vernietiging mag slechts geschieden door het Bureau Vernie tiging Overheidsarchieven. 2 De verklaring van ontvangst der vernietigbare bescheiden, opgesteld door het in het eerste lid bedoelde bureau, wordt bewaard bij de in artikel 15, lid 6, be doelde staten. Artikel 17 Ter voorbereiding van de in de Archiefwet 1962 voorgeschreven overbrenging naar de gemeentelijke archiefbewaarplaats sluit de registrator het archief als regel elke tien jaar af, gerekend vanaf het jaar eindigend op vijf. Artikel 18 1 De registrator brengt de archiefbescheiden binnen de door de Archiefwet 1962 gestelde termijn naar de gemeentelijke archiefbewaarplaats over. 2 Voorts brengt hij, in overleg met de gemeentearchivaris, de afgesloten ar chiefgedeelten over, die door de administratie niet meer veelvoudig behoeven te worden geraadpleegd, zodra dit mogelijk is. Artikel 19 De over te brengen archiefgedeelten worden door de registrator in een inven taris beschreven. Deze archiefinventaris bestaat tenminste uit: a een inhoudsopgave alsmede een inleiding over de geschiedenis van de archief vormende organisatie, het archief en het archiefsysteem; b plaats- en/of classificatienummer van de archiefbestanddelen of andere ken tekenaanduidingen, hun inhoud en datering, alsmede hun aantal en een in gang op trefwoord of naam. Hoofdstuk v Overgangs- en slotbepalingen Artikel 20 1 Burgemeester en wethouders kunnen bepalen dat aan het gestelde in de artike len 15,16,18enl9van dit besluit geheel of gedeeltelij kuitvoering wordt gege ven door een of meerdere door de gemeentearchivaris aan te wijzen perso neelsleden van de gemeentelijke archiefdienst. Alvorens een dergelijk besluit te nemen winnen zij het advies van het hoofd van de algemene dienst of tak van dienst en de gemeentearchivaris in. 2 De gemeentearchivaris is bevoegd aan burgemeester en wethouders voorstel len te doen tot uitvoering van het bepaalde in het vorige lid. 254 Artikel 21 Dit besluit kan worden aangehaald als Besluit post- en archiefzaken Roosen daal en Nispen 1985. Artikel 22 Dit besluit treedt in werking op de eerste dag van de maand, volgende op die waarin het is vastgesteld. Vastgesteld door burgemeester en wethouders d.d. 23 april 1985. Résumé II y avait différents motifs pour moderniser l'Arrêté de la gestion des docu ments dans l'administration de la commune de Roosendaal en Nispen. Dans le domaine technique des archives, il y a eu un développement continuel de- puis le début des années soixante-dix. En augmentant l'influence du personnel archiviste sur la gestion actuelle, on peut obtenir une plus grande qualité et une uniformité dans l'ensemble de l'appareil administratif. L'arrêté a été mis a point conformément aux notions les plus récentes. Son introduction aura lieu graduellement. 255

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 21