Hoofdstuk lil Vorming en ordening van de dossiers der gemeentelijke orga nen Artikel 8 1 De archiefbescheiden moeten zodanig worden gerangschikt, dat de stukken betreffende eenzelfde zaak in één dossier komen, tenzij zulks ondoelmatig zou zijn. 2 De rangschikking der stukken binnen de dossiers dient zodanig te zijn, dat de selectie ter vernietiging op eenvoudige wijze kan geschieden. Artikel 9 1 De ordening van het archief van een algemene dienst of tak van dienst ge schiedt volgens een vastgesteld ordeningsplan. 2 De ordening van de archiefbestanddelen dient zodanig te zijn, dat selectie ter vernietiging op eenvoudige wijze kan geschieden. 3 Voor elk daarvoor in aanmerking komend archief wordt een archiefcode vast gesteld. De indeling hiervan wordt ontleend aan de basis-archiefcode van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Ingeval deze classificatie minder bruikbaar is kan een andere systematiek worden gebruikt. 4 Plannen tot invoering, wijziging of vervanging van een ordeningsplan of ar chiefcode door het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst behoeven de goedkeuring van burgemeester en wethouders, die het advies inwinnen van de gemeentearchivaris. 5 De gemeentearchivaris is bevoegd burgemeester en wethouders voorstellen te doen tot invoering, wijziging of vervanging van een ordeningsplan of archief code. Hoofdstuk iv Het beheer van de archieven der gemeentelijke organen Artikel 10 1 Van de dossiers wordt een inventaris aangelegd en bijgehouden, opdat steeds op eenvoudige wijze kan worden vastgesteld welke archiefbestanddelen aan wezig behoren te zijn en waar deze zich moeten bevinden. 2 Voor het dynamische archief worden de van een opschrift voorziene buiten mappen der dossiers gelijkgesteld met een dossierinventaris in kaartvorm. Artikel 11 1 Door of namens de registrator wordt aantekening gehouden van de uitlening van dossiers en wordt gecontroleerd of de uitgeleende dossiers tijdig worden terugbezorgd. 2 Het lichten en terugplaatsen van de dossiers geschiedt door of in overleg met de registrator. 3 Verwijdering, zelfs tijdelijk, van een stuk uit een dossier is verboden, tenzij zulks geschiedt met toestemming van de registrator. 4 Het invoegen van stukken in een dossier is slechts toegestaan aan de registra tor. 252 Artikel 12 1 Het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst waarborgt de goede en veilige bewaring van de onder zijn dienst berustende archiefbescheiden. 2 De dynamische archiefbescheiden worden als regel centraal bewaard. 3 Afgesloten archiefgedeelten worden bewaard in speciaal daarvoor bestemde ruimten, zolang ze niet naar de in artikel 17 bedoelde archiefbewaarplaats zijn overgebracht. 4 Plannen betreffende de bouw, verbouwing, inrichting of verandering van in richting van ruimten, zoals bedoeld in het vorige lid, behoeven de goedkeu ring van burgemeester en wethouders, de gemeentearchivaris gehoord. Artikel 13 1 Het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst bewerkstelligt, dat de vervaardiging van archiefbescheiden geschiedt op zodanige wijze en met ge bruik van zodanige materialen, dat deze bescheiden een houdbaarheid bezit ten overeenkomstig hun belang. 2 Dit belang wordt gequantificeerd in de stukkenlijsten als bedoeld in artikel 15, lid 2. Artikel 14 1 Het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst doet voorstellen aan bur gemeester en wethouders betreffende het maken van reproducties van archief bestanddelen vallend onder zijn beheer. 2 Over deze voorstellen beslissen burgemeester en wethouders, de gemeentear chivaris gehoord. 3 De gemeentearchivaris is bevoegd burgemeester en wethouders voorstellen te doen tot het maken van reproducties van archiefbestanddelen, zoals bedoeld in lid 1 Artikel 15 1 Burgemeester en wethouders dragen zorg, dat vernietiging plaatsvindt van de daarvoor in aanmerking komende archiefbescheiden binnen een jaar na het verstrijken van de voor die archiefbescheiden geldende bewaartermijn, zoals bepaald in de stukkenlijst als bedoeld in lid 2. 2 Voor de algemene diensten en takken van dienst wordt een stukkenlijst vast gesteld van de archiefbescheiden die voor vernietiging in aanmerking komen op grond van de Lijst houdende opgaaf van voor vernietiging in aanmerking komende bescheiden uit de archieven van gemeentelijke en intergemeentelijke organen, dagtekenende van na 1850, zoals deze is vastgesteld bij beschikking van de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en van Binnenland se Zaken van 24 augustus 1983, respectievelijk van 7 november 1983, of nader bij beschikking van die ministers zal worden gewijzigd. 3 Deze stukkenlijst wordt aan de goedkeuring van burgemeester en wethouders onderworpen, de gemeentearchivaris gehoord. 4 Wanneer het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst meent dat ar chiefbescheiden voor vernietiging in aanmerking komen, die niet in de vernie- tigingslijst als bedoeld in lid 2 vermeld staan, doet hij daartoe een voorstel aan burgemeester en wethouders. 253

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 20