de begrotingen stelt de voorzitter voor het mandaat van de kascommissie te verlengen terwille van de continuïteit. De heer Coelingh Bennink neemt de be noeming aan en de voorzitter gaat ervan uit, dat hetzelfde geldt voor de afwe zige heer Meeuwissen. 3 Statuten en huishoudelijk reglement De voorzitter stelt wijziging der statu ten en het huishoudelijk reglement aan de orde. Hij stelt vast dat in de oproe ping tot de vergadering (gepubliceerd in Nieuws van archieven, jrg. 3 nr. 1) de voorstellen tot wijziging der statuten en het huishoudelijk reglement woorde lijk zijn opgenomen, vergezeld van een toelichting. In het voorstel tot aanvul ling van de statuten met een overgangsbepaling en in de toelichting op die aan vulling dienen de woorden 'drie jaren' telkens vervangen te worden door 'twee jaren'. Geen der aanwezigen verlangt het woord over de voorstellen, die vervolgens bij acclamatie en met algemene stemmen worden aangenomen. Artikel 8, tweede en vierde lid, van de statuten worden gewijzigd in: 2 Een bestuurslid wordt gekozen voor een termijn van vijf jaren, tenzij de alge mene vergadering bij de verkiezing een kortere termijn vaststelt. Men kan niet langer dan vijf jaren achtereen bestuurslid zijn. 4 Bij een vacature in het bestuur benoemt de eerstvolgende algemene vergade ring een opvolger. Artikel 2 van het huishoudelijk reglement vervalt. Aan de statuten wordt toegevoegd een overgangsbepaling: 'In afwijking van het bepaalde in artikel 8 van de statuten kan het bestuurslid dat volgens het laatstelijk opgestelde rooster van aftreden in de jaarlijkse alge mene vergadering van 1984 is afgetreden, door de algemene vergadering wor den herbenoemd tot bestuurslid voor een termijn van twee jaren.' Op voorstel van de voorzitter machtigt de vergadering de voorzitter en het lid mw. A. W. M. Kooien tot het verlijden van de notariële akte van statuten wijziging. De voorzitter deelt mede dat het bestuur voornemens is op 22 maart een al gemene vergadering te houden, waarin tot benoeming van een bestuurslid in de vacature-Kooien zal worden voorzien. Tot die tijd zal mw. Kooien het bestuur assisteren bij de waarneming van het secretariaat. 4 Aftreden van de redakteur van het Nederlands Archievenblad Vervolgens stelt de voorzitter het aftreden van de heer Van den Hoek Ostende als redac teur van het Nederlands Archievenblad aan de orde. (Zie voor de redevoerin gen van de voorzitter en de heer Van den Hoek Ostende, blz. 171-175.) 5 Rondvraag In de rondvraag vraagt de heer Temminck de leden mee te wer ken aan een tentoonstelling over het bevrijdingsjaar 1944/45, georganiseerd door de Canadese ambassade. De heer Bordewijk is ter ore gekomen, dat als audiovisuele inzending naar het congres in Bonn de keuze is gevallen op de film 'Het Archief' uit 1979. Hij meent zich niet te herkennen in deze zijns inziens karikatuur op het moderne archiefbeheer. De voorzitter stelt dat het altijd moeilijk is het Nederlands ar- 168 chiefwezen naar ieders tevredenheid uit te beelden. Hij kan bevestigen, dat de afdeling Internationale Betrekkingen van wvc overweegt om middels Engelse ondertiteling de film geschikt te maken voor vertoning in Bonn. Hij vertrouwt erop, dat, mede gebruik makend van de woorden van de heer Bordewijk, er naar gestreefd zal worden de misvatting weg te nemen, dat de film het beeld van het Nederlandse archiefwezen weergeeft. Vervolgens sluit de voorzitter de vergadering. De presentielijst wordt getekend door 76 leden. Notulen van de ledenvergadering op 22 maart 1984 in het Stiltecentrum te Utrecht. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering om 14.07 uur. Hij heet, buiten het bestuur, enige leden welkom, nl. het lid mw. A. W. M. Kooien en het erelid mr. J. H. van den Hoek Ostende. Bericht van verhindering is binnengekomen van drs. R. M. E. Raaff en drs. J. N. T. van Albada. 2 Benoeming van bestuurslid Naar aanleiding van het voorstel om mw. A.W.M. Kooien tot bestuurslid te benoemen deelt de voorzitter mee dat de akte van wijziging der statuten zoals vastgesteld op de ledenvergadering van 21 februari j.l., op 13 maart voor de notaris gepasseerd is en in werking is getre den. Het voorstel om mw. A.W.M.Kooien tot bestuurslid te benoemen, wordt bij acclamatie aangenomen. 3 Erelidmaatschap van mr. J. H. van den Hoek Ostende Het erelid mr. J. H. van den Hoek Ostende ontvangt vervolgens uit handen van de voorzitter de oorkonde met zegel die verbonden is aan het erelidmaatschap van de vereni ging. Van de rondvraag maakt niemand gebruikDe vergadering sluit om 14.12 uur De presentielijst werd door zeven personen getekend. 169

Nederlandsch Archievenblad | 1984 | | pagina 41