V erenigingsnieu ws Noten Gebruikte documentatie Onveranderde en niet geannoteerde tekst van een voordracht, op de ledenvergadering van de Landelijke Kring van Gemeente- en Streekar chivarissen d.d. 29 maart te 's-Hertogenbosch gehouden. Prof. mr. O. Moorman van Kappen is hoogle raar aan de Katholieke Universiteit in Nijme gen. 1 Voor een bespreking van de derde aflevering van de Nederlandse Stedenatlas, zie blz. 183. 2 De Nederlandse pendant van de stedenbiblio- grafie verscheen in 1978: Bibliografie van de stedengeschiedenis van Nederlandsamen gesteld door G. VAN HERWIJNEN met mede werking van W.G. VAN DER MOER, M. CARASSO-KOK, M. J. J. G. CH APPIN, Leiden 1978. 1 WILFR1ED EHBRECHT, Stadtgeschichtsfor- schung und Stadtgeschichtsschreibung, brochu re van het Institut für vergleichende Stadtege- schichte, Munster z.j. (1982), 19 pp. N.B. Tevens verschenen in: Stadie- und Ge- meinderathrg. vom Nordrhein-Westfalischen Stadte- und Gemeindebund, 36ste jrg. Heft 7 (juli 1982) pp. 217-221. 2 RUTH E. MOHRMANN und G. WIEGELMANN (Red.), Sonderforschungsbereich 164 Verglei chende geschichtliche Sladteforschung, Munster z.j. (februari 1982), 19 pp. 3 PubUkationen aus der Arbeit des SFB 164 'Ver gleichende geschichtliche Sladteforschung' der Westfalischen Wilhelms-Universitat Munster z.pl. (Munster), z.j. (1982), 38 pp. Adres van het instituut en het Sonderfor schungsbereich 164: Syndikatplatz 4/5, D-4400 Münster. 166 Mededelingen van het bestuur Notulen van de jaarvergadering gehouden op 21 februari 1984 in het gebouw van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem. 1 Opening en mededelingen De voorzitter opent de vergadering om 10.45 uur en heet in het bijzonder welkom het erelid Formsma, alsmede de rijksarchivaris in Noord-Holland, de gemeentearchivaris van Haarlem en de archivaris van het bisdom Haarlem, de stad waar thans voor de zesde maal de ledenvergade ring wordt belegd. Berichten van verhindering zijn ingekomen van de heren Hol, Meeuwissen en Woelderink. Vaststelling van de notulen van de ledenvergadering van 15 de cember 1983 wordt uitgesteld tot een volgende ledenvergadering, aangezien de ze nog niet zijn gepubliceerd in het Nederlands Archievenblad. Zoals gebruike lijk volgt hierop in de mededelingen van de voorzitter het verslag over het afge lopen jaar. (Zie blz. 89-106) 2 Financiën Aan de orde komen vervolgens rekening en balans over 1983 als mede de begrotingen voor 1984, zoals gepubliceerd op blz. 21 e.v. van het Nieuws van archieven van januari 1984. Na het aanbrengen van enige cijfermatige correcties mede naar aanleiding van een opmerking van de heer Faessen worden op voorstel van de kascommis- sie rekening en balans over 1983 vastgesteld en wordt de penningmeester gede chargeerd voor het door hem gevoerde financiële beheer. Hierna zijn aan de orde de beide begrotingen voor het jaar 1984. Wat de be groting voor het Nederlands Archievenblad betreft vraagt de heer Coelingh Bennink wanneer het gunstig effect van de nieuwe afspraken met de drukker zichtbaar zal worden. De voorzitter wijst er-misschien ten overvloede-op, dat het oude contract uit 1892 nog immer van kracht is en dat de binnen dit ka der gemaakte afspraken tot een betere prijsstelling zullen leiden. Het leek even wel tegenover de subsidiegever geboden voorshands ruim te begroten, hetgeen ook weer geen carte blanche betekent voor de redactiecommissie om maar te gaan potverteren. Op de opmerking van de heer Otten, dat de afgelopen periode blijkbaar te veel betaald is, antwoordt de voorzitter, dat, zoals in vele langdurige relaties, minder juiste gewoonten inslijten. Op goed Groningse wijze is een regeling overeengekomen tussen de firma Van der Kamp en het bestuur waarbij een ein de is gemaakt aan een aantal tamelijk ondoorzichtige procedures. Al met al moet vastgesteld worden dat de vereniging de afgelopen bijna 100 jaar op voor treffelijke wijze door de firma Van der Kamp is bediend. Na vaststelling van 167

Nederlandsch Archievenblad | 1984 | | pagina 40