Afbeelding 1 Trefwoordenlijst voor de indicering Hoofdgroepen 1 Bestuursinrichting, personeel 2 Grondgebied 3 Overige organisatorische zaken 4 Gemeentelijke eigendommen 5 Financiën 6 Belastingen 7 Bevolking 8 Militaire zaken 9 Openbare orde en veiligheid 10 Justitie van secretariearchieven van plattelandsgemeenten 1851 ca. 1920 pag 2 pag 3 pag 3 pag 4 pag 5 pag 5 pag 6 pag 7 pag 8 pag 8 11 Volksgezondheid 12 Bouwtoezicht, volkshuisvesting 13 Verkeer en vervoer 14 Waterbeheersing 15 Bodemgebruik 16 Overige economische zaken 17 Sociale zaken 18 Lager onderwijs, systematisch a Lager onderwijs, alfabetisch 19 Ander onderwijs 20 Cultuur, sport, recreatie, religie pag 9 pag 10 pag 11 pag 13 pag 14 pag 15 pag 16 pag 17 pag 18 pag 19 pag 19 Algemene opmerkingen Indien een stuk meer dan één trefwoord ver dient, dan de beschrijving tweemaal opnemen, namelijk met elk trefwoord éénmaal. Kunt u het trefwoord niet vinden, laat het vakje dan open, maar maak de omschrijving wat uitvoeriger. Persoonsnamen worden niet vermeld bij bouwvergunningen en vergunningen voor dam men en uitritten; in de laatste twee gevallen wél het sectie- en perceelsnummer of andere plaats aanduiding vermelden in de kolom omschrijving. Dorpsnamen binnen de eigen gemeente opne men, indien het niet de kom van het enige dorp betreft; namen van wateren zo nauwkeurig moge lijk vermelden; bruggen in het algemeen opne men met vermelding van het water waarover zij liggen. Bij openbare werken (bouwprojecten, wegaan leg) in de omschrijving vermelden: voorberei ding, verwerving grond, geldlening, subsidie, aanleg, beheer, onderhoud, tolheffing; eventueel met twee trefwoorden opnemen (bijv. grond, geldlening). Het teken verwijst naar het trefwoord. 42 Afbeelding 2 Hoofdgroep Trefwoorden alleen onderstreepte termen gebruiken Opmerkingen Term komt ook voor bij 9 Openbare Burgerwacht orde en Nachtwacht veiligheid Woonwagen en -schip Loslopen van vee Loslopen van honden Collecte Loterij Drankwet Drank, belasting op sluitingstijd cafés Vermakelijkheidsbelasting Ordeverstoring Misdrijf Overtreding Kermis Politieverordening Stoomketel Brand Brandkuil Brandpreventie Brandweermaterieel Brandweerpersoneel Veldwachter Marechaussee Veldwachterswoning Vergunningen 10 Justitie Overtreding Misdrijf Notaris Rechtbank, kantonge recht Gevangenis Zie ook: schutstal (6 belastingen) Zie bij 17 sociale zaken N.l. verordening, vergunningen Reden vermelden; zo no dig met tweede trefwoord opnemen, bijvoorbeeld bij werkstaking (17 socia le zaken, arbeid) 10 justitie 10 justitie Zie bij: 20 cultuur, n.l. festiviteit Soms: strafverorde ning 11 volksgezondheid, 6 belastingen 6 belastingen 6 belastingen 16 economische zaken Gemeente- en onbezol digd rijks- Zie per onderwerp 9 openbare orde 9 openbare orde 1 bestuursinrichting 1 bestuursinrichting 43

Nederlandsch Archievenblad | 1984 | | pagina 22