- Het Lexicon van Nederlandse Archieftermen is gereed en zal begin 1983 verschij nen. - Naar het bestuur hoopt zal binnenkort in ieder geval de discussienota Archief- beleid aan de leden toegezonden worden. - Met de Nederlandse Museumvereniging en de Nederlandse Vereniging van Bi bliothecarissen zal contact worden gezocht om te komen tot een commissie, wel ke een voordracht kan doen omtrent het afpalen van ieders aquisitieterrein. - De vice-voorzitter vermeldt vervolgens de ontwikkelingen rondom de stuurgroep en projektgroepen automatisering. Het verslag hiervan staat in het december nummer van Nieuws VAN archieven, blz. 227. 3. Vaststelling van de notulen van de ledenvergadering op 18 februari 1982 (NAB, 1982, blz. 97-104). Na wijziging op blz. 97 onder punt 4.2 van de naam 'De Jong' in 'Anzion' worden de notulen goedgekeurd met dank aan het oud-bestuurslid P. J. M. de Baar. 4. Aan de orde komt de wijziging van artikel 10 van het huishoudelijke reglement. A. Graafhuis, voorzitter van de commissie Handleiding Selectie en Vernietiging, stelt i.v.m. de laatste zin van de toelichting bij dit agendapunt de vraag wat bijvoorbeeld gebeuren gaat met deel 1 van de Handleiding Selectie en Vernietiging die geheel voor rekening van de heer Van Meerendonk komt. De voorzitter antwoordt hierop dat in voorkomende gevallen zoals bij deze handleiding recht gedaan zal worden aan de auteur bijvoorbeeld door zijn vermelding op het titelblad. Door middel van handopsteken wordt de reglementswijziging met grote meerder heid door de vergadering goedgekeurd. Aan artikel 10 is daarmee een derde alinea toegevoegd, luidende: Door de algemene vergadering of het bestuur vast testellen rapporten van het bestuur, een sectie of een commissie worden openbaar gemaakt als van de vereniging afkomstig. 5. Drs. D. van der Vlis maakt van de rondvraag gebruik om het bestuur het volgende voor te leggen. Hij constateert dat vele gemeenten en waterschappen eventueel be reid zijn tijdelijk een archivaris in dienst te nemen. Zij komen er moeilijk achter of er eventueel werkloze archivarissen zijn omdat ze niet weten waar ze kunnen aan kloppen voor informatie. Zou de vereniging niet kunnen fungeren als centraal infor matiecentrum. De voorzitter is in eerste instantie niet afwijzend en denkt bijvoor beeld ook aan de Rijksarchiefschool en de mogelijkheid tot publicatie in het Nieuws VAN archieven. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. Drs. J. A. A. Bervoets komt nog terug op de voorgelezen brief aan de vaste Tweede Kamercommissie betreffende de bezoekersbijdrage en haalt argumenten aan die Victor de Stuers destijds gebruikte voor de gratis toegankelijkheid van archieven en musea, namelijk buitenlandse voorbeelden die niet in deze brief vermeld zijn. De voorzitter merkt op dat de Archiefraad in zijn advies uitvoerig ingaat op de in het buitenland bestaande situatie. Hierna wordt de vergadering gesloten. De presentielijst is door 100 personen getekend. Vervolgens houdt de heer A. C. Meijer, adjunct-hoofd van het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied van de Provinciale Bibliotheek Zeeland, een inleiding met als on- derwerp: 'Handschriften: betwist kind van archieven en bibliotheken'. Daarna krijgt drs. A. F. van der Kooi, secretaris van de Bibliotheekraad, het woord voor zijn inlei ding 'Grijze literatuur: stiefkind van archieven en bibliotheken'. Bij deze lezingen komt de acquisitieproblematiek van zowel bibliotheken als archieven duidelijk om de hoek kijken.1 1 Om redenen van redactionele aard wordt de inleiding van de heer Meijer geplaatst in de vol gende aflevering van het Archievenblad. De heer Van der Kooi heeft ervan afgezien de aante keningen, aan de hand waarvan hij sprak, voor publikatie uit te werken. [2] [3]

Nederlandsch Archievenblad | 1983 | | pagina 4