Overige bijdragen Drs. A. J. Geurts, Fragmenten van handschrift en druk, enige opmerkingen over bewaring, conservering en ontsluiting4 Drs. A. C. Meijer, Handschriften, betwist kind van archieven en bibliotheken 137 Drs. H. Woldendorp, De Staatsalmanak voor het Koninkrijk der Nederlanden 151 Mr. J. H. van den Hoek Ostende, Wilhelm II in archief en museum179 Drs. H. Boels, Verslag van het onderzoek in de Bataafs-Franse tijd189 H. Jvan Meerendonk, De Morrenstichting in 1982226 Dr. H. P. H. Camps, De bisschop van Tournehem, de abt van Eperlecques et de quibusdam aliis (ter attentie van Anton Fasel)249 Drs. M. Bruggeman, Reorganisatie van het bestuur in de departementen tijdens het Koninkrijk Holland (1806-1810)265 Drs. A. C. Meijer, De negentiende-eeuwse 'papieren mensch', een onder zoek naar het Amsterdams bevolkingsregister als bron voor historici371 Drs. H. Buiks, Publieke verkoop van archivalia396 Vaste rubrieken Boekbespreking88, 208, 312, 402 J. C. Kort, Het archief van de graven van Holland, 889-1581, door drs. P. H. J. van der Laan88 Historische Stedenatlas van Nederland onder redactie van G. van Herwijnen, C. van de Kieft, J. C. Visser en J. G. Wegner, Aflevering 1 Haarlem, Aflevering 2 Amersfoort, door mr. J. H. van den Hoek Ostende90 Dutch authors on West Indian History, a historiographical selection, edited with an introduction by M. A. P. Meilink-Roelofsz, door mr. J. H. van den Hoek Ostende92 V. van den Bergh en P. R. de Kievit, Inventaris van het archief van Prof. Mr. Dr. G. W. J. Bruins (1883-1948), 1895-1948, door H. Mijland 208 Sjoerd Faber, Strafrechtspleging en criminaliteit te Amsterdam, 1681-1811, door dr. A. J. van Weel210 Bibliografie van plantencatalogi van onderwijstuinen, particuliere tuinen en kwekerscollecties in de Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden (1550-1839) door J. Kuijlen, C. S. Oldenburger-Ebbers, D. O. Wijnands312 Monasticon Windeshemense, Teil 3: Niederlande, bearbeitet von Anton G. Weiier und Noël Geirnaert, door drs. F. C. Berkenvelder402 Florence W. J. Koorn, Begijnhoven in Holland en Zeeland gedurende de middeleeuwen, door dr. I. H. van Eeghen406 Jhr. A. J. Gevers en A. J. Mensema, De Havezaten in Salland en hun bewoners, door mr. J. H. van den Hoek Ostende407 P. J. Verkruysse, Mattheus Smallegange (1624-1710), Zeeuws historicus, geneaoloog en vertaler, descriptieve persoonsbibliografie, door dr. I. H. van Eeghen409 Dr. J. Hartog, De Nederlandse Antillen en de Verenigde Staten van Amerika, door mr. J. H. van den Hoek Ostende411 P. Schneiders, De bibliotheek- en documentatiebeweging, 1880-1914; biblio grafische ondernemingen rond 1900, door M. B. Lohmann-de Roever 411 Wij ontvingen93,415 Archiefrecht XXIII1106 Kroniek2118,214,423 1 Samensteller dr. F. C. J. Ketelaar. 2 Medewerkers: drs. R. H. Krans, J. M. F. IJsseling en de redacteur. Mededelingen van het bestuur Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op donderdag 18 november 1982 in de aula van de Koninklijke Bibliotheek en het Algemeen Rijksarchief, Prins Willem Alexanderhof J te 's-Gravenhage 1De voorzitter, drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, opent de verga dering om 10.45 uur met een woord van welkom tot de aanwezigen, waaronder het erelid dr. W. J. van Hoboken. Hij dankt de Algemene Rijksarchivaris mr. A. E. M. Ribberink voor de verleende gastvrijheid. Berichten van verhindering zijn binnen-gekomen van dr. W. J. Formsma, evenals van de bestuursleden drs. J. N. T. van Albada, O. A. M. W. Hartong, H. J. M. Mijland en W. Veerman. 2. Vervolgens doet de voorzitter een aantal mededelingen. - Overleden zijn J. Don, oud-gemeentearchivaris van Kampen, en mw. drs. A. M. J. de Haan, werkzaam op het gemeentearchief te 's-Gravenhage. - Naar aanleiding van de naamswijziging van het departement van CRM in dat van Welzijn en Volksgezondheid werd op 3 november j.l. een telegram aan minister-president drs. R. F. M. Lubbers en de minister van CRM gezonden met de volgende tekst: 'De Vereniging van Archivarissen in Nederland ziet in het weglaten van het woord 'cultuur' in de naam van het departement van Welzijn en Volksgezond heid een miskenning van de inhoud van de begrippen welzijn en cultuur en een miskenning van het sedert 1918 ten aanzien van kunsten en later cultuur gevoer de beleid. De vereniging vreest ook voor grote moeilijkheden in de buitenlandse contacten, welke de Nederlandse culturele instellingen van ouds hebben.' - Vervolgens wordt een brief, gericht aan de vaste Tweede Kamercommissie voor Welzijn en Cultuur betreffende de invoering van een bezoekersbijdrage bij de Rijksarchiefdienst, door de voorzitter voorgelezen en na een kleine wijziging met applaus van de vergadering goedgekeurd. De tekst van de brief kunt U lezen in het Nieuws VAN archieven, jrg. 1, nr. 12, december 1982, blz. 229-230. - De archiefbibliothecarissen hebben te kennen gegeven een sectie van de vereni ging te willen worden. Daartoe zal een commissie gevormd worden waarin het bestuur van de archiefbibliothecarissen zitting neemt te samen met een lid van het VAN-bestuur ter voorbereiding van de sectievorming. In de zomer van 1983 zal de commissie haar werkzaamheden afgerond hebben. [1]

Nederlandsch Archievenblad | 1983 | | pagina 3