2.4. Kantoorgebouw met archiefbewaarplaats: gebouw, niet op de eerste plaats bestemd om archieven te bewaren, maar waarmee de archiefbewaarplaats in de zin van 2.2.1. en 2.2.2. een bouwkundige eenheid vormt. 2.5. Archiefgebouw: gebouw, dat op de eerste plaats is bestemd voor het beheer van overgebrachte archieven. 2.6.1. Publieksruimten: voor het publiek toegankelijke ruimten, namelijk: - entree, hal, trappen, gangen, liften, publieksgarderobe en -toiletten, kantine of pau zeruimte; - een of meer studiezalen, dit zijn ruimten om archiefbescheiden en andere documen ten te raadplegen; - expositieruimten; - zalen voor voordrachten, cursussen, etc. 2.6.2. Kantoorruimten: ruimten bestemd voor het personeel, dat met het feitelijk be heer van archiefbescheiden is belast. 2.7. Inrichting: situering van ruimten in een gebouw ten opzichte van elkaar en ten opzichte van mogelijke invloeden van buitenaf. 2.8. Installaties: technische hulpmiddelen, die geen deel uitmaken van de bouw constructie, maar die naast de constructie en de inrichting dienen om de juiste condities voor de bewaring van archiefbescheiden te bereiken. 2.9. Vuurbelasting: gemiddelde hoeveelheid warmte per eenheid van oppervlak, die vrijkomt bij volledige verbranding van de in een ruimte aanwezige brandbare materia len met inbegrip van die van bouwelementen, vuurbelasting wordt uitgedrukt in J/m2 of in kg vurenhout per m2; de vuurbelasting uitgedrukt in kg vurenhout m2 komt over een met de brandduur uitgedrukt in minuten. 2.10. Rookgetal: maat voor de rookontwikkeling van een materiaal bij brand met de proef volgens NEN 3883 punt 5. Toelichting: De grootste optische dichtheid van de rook die tijdens genoemde proef optreedt wordt beschouwd als een maat voor de rookontwikkeling bij brand van het desbetreffende materiaal aan de beproefde zijde. 2.11. NEN-norm: norm uitgegeven door het Nederlands Normalisatie Instituut. 2.12. N.R.-curven (noise rating curves): een algemene verzameling van curven, die weergeven een verband tussen bepaalde geluidsdrukken in decibels en frequentie. Het nummer van de curve stemt overeen met het geluiddrukniveau dat deze curve aangeeft in de octaafband met een middenfrequentie van 1000 Hz. 2.13. Terminologie en meetapparatuur ten aanzien van klimaat, milieu en verlichting: Temperatuur: de temperatuur, gemeten in graden Celsius, die in het depot heerst. Sym bool: T. Relatieve vochtigheid: de in de lucht aanwezige hoeveelheid waterdamp gemeten als percentage van de maximale hoeveelheid waterdamp, die in de lucht bij de heersende temperatuur kan voorkomen. Symbool: RH. Verhchtingsniveaude hoeveelheid straling die in de vorm van licht (zowel zichtbaar als ultraviolet) per oppervlakte-eenheid op een voorwerp terecht komt gemeten in Lux [138] (1 Lux komt overeen met een hoeveelheid straling van 1 Lumen die op 1 m2 oppervlakte valt). Symbool: Lux. UV-straling: de straling uit het ultraviolette gédeelte van het spectrum met een golf lengte kleiner dan (voor museum- en archiefdoeleinden) 325 nm. De eenheid waarin de ze straling gemeten wordt is een relatieve, namelijk gW/Lumen waarbij aangegeven wordt welk gedeelte van de totale straling (Lumen) uitgezonden wordt in het energierij ke U-gedeelte van het spectrum (jiW). IR-straling: het gedeelte van de door een lichtbron uitgezonden straling dat een golf lengte heeft groter dan 800 nm, de zgn. warmtestraling. Lux-meter: een instrument dat de hoeveelheid opvallende straling meet en aangeeft in Lux. UV-ratio meter: een instrument dat de UV-straling meet als fractie van de totale stra ling, aangegeven in gW/Lumen. Thermometer: de gebruikelijke thermometer op basis van een kwikdraad voor het me ten van temperaturen in graden Celsius. Thermograaf: een instrument dat via een schrijver het verloop van de temperatuur weergeeft als functie van de tijd. Hygrometer: een instrument dat de relatieve vochtigheid van de lucht bij de heersende temperatuur aangeeft, RH-meter. Hygrograaf: een instrument dat het verloop van de RH weergeeft als functie van de tijd. Thermo-hygrograaf: een combinatie van thermo- en hygrograaf. Veerpsychrometer: een instrument dat gebruikt wordt om hygrometers te ijken, wer kend op de temperatuur van de lucht en de afkoeling die ontstaat door water te laten verdampen, waarbij de lucht door een ventilatormotor met opwindmechaniek wordt aangezogen. Ontheffings- en overgangsbepalingen, ingebruikneming Ontheffingsbepalingen 3.1 In bijzondere gevallen kan onze minister, de Archiefraad en de algemene rijks archivaris gehoord, van één of meer beperkte onderdelen van deze regelen ontheffing verlenen ten aanzien van de rijksarchiefbewaarplaatsen. 3.2. In bijzondere gevallen kunnen Gedeputeerde staten, gehoord de provinciale in specteur, genoemd in artikel 22 van de Archiefwet 1962, ontheffing verlenen van één of meer beperkte onderdelen van deze regelen ten aanzien van de archiefbewaarplaatsen van gemeenten, waterschappen en organen, ingesteld op grond van de Wet gemeen schappelijke regelingen, indien deze aan het toezicht van Gedeputeerde staten zijn on derworpen; aan deze ontheffing kunnen voorwaarden worden verbonden. 3.3. Bij de ontheffing wordt bepaald, wanneer zij ingaat en voor welke tijd zij zal gel den, dan wel of zij voor onbepaalde tijd is verleend. [139]

Nederlandsch Archievenblad | 1982 | | pagina 22