Burgemeester dr. G. W.B. Borrie van Eindhoven biedt staatssecretaris H.A. de Boer het beeldje van hertog Hendrik de eerste aan. Foto: P. Stawinski. [120] De heer Sanders ging na enige inleidende woorden nader in op de totstandkoming van het streekarchief Zuid-Oost Brabant en gaf daarbij het belang aan van de gelijktijdige ontwikkelingen binnen de Vereniging van Archivarissen in Nederland ten aanzien van de archieven en de gewestvorming. Spreker relateerde vervolgens de keuze voor centra lisatie of decentralisatie aan het kostenaspect. Het kostenaspect kwam eveneens ter sprake in verband met de restauratie van archiefbescheiden. Aan gedeputeerde Van der Hart verzocht de voorzitter om in deze de helpende hand te bieden. Tot slot dankte de voorzitter een ieder die had medegewerkt aan de totstandkoming van het streekarchief.1 Tijdens de toespraak van de voorzitter zitten aan de bestuurstafel van de Eindhovense raadszaal v.l.n.r. de heren H.J.M. Breeveld, burgemeester van Bladel c.a., lid D.B., drs. J.M. van der- Hart, lid Gedeputeerde Staten, dr. G. W.B. Borrie, burgemeester van Eindhoven, H.A. de Boer, staatssecretaris van C.R.M., mr. A.L.G.M. van Agt, streekarchivaris, J.H.N. van Beek, gedele geerde Agglomeratie Eindhoven, drs. J.A.M. van Agt, burgemeester van Eersel, lid D.B., J.L. van Santé, wethouder van Geldrop, lid. D.B. Foto: P. Stawinski. Als derde werd de heer H.A. de Boer, staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, uitgenodigd om het woord te voeren. De heer De Boer lichtte allereerst toe, dat hij twee redenen had om aan de uitnodiging gehoor te geven. De eerste was dat hij de mening was toegedaan dat het belang van dit streekarchief in meerdere opzichten erkenning door de rijksoverheid verdiende. In de tweede plaats, omdat de bijeenkomst gehouden werd in aansluiting op de jaarvergade ring van de Vereniging van Archivarissen wat hem de 'ongezochte gelegenheid' bood iets van de sluiers rond de verdere procedure bij de totstandkoming van de Nota Archiefbeleid op te lichten. 1 De tekst van de toespraak van de heer Sanders is hieronder volledig afgedrukt. [121]

Nederlandsch Archievenblad | 1982 | | pagina 13