Vakken en docenten Bij elk vak is aangegeven, hoeveel lesuren (buiten de excursies) aan adspirant-hogere ar- chiefambtenaren (H) en aan adspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden ge geven. Ordenen en beschrijven van archieven: H 40, M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Z.W. Utrecht, drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's-Gravenhage, drs. R. M. E. Raaff, chartermeester bij de 2e afdeling van het algemeen rijksarchief, drs. A. J. M. den Teuling, provinciaal inspecteur der archieven in Drenthe, mevr. drs. F. Koorn. Registratuur van de Rijksadministratie in de 19e eeuw: H 7, M 8 M. G. H. A. de Graaff, hoofdarchivist A bij de 2e afdeling van het algemeen rijksarchief, H. A. J. van Schie, archivist bij de 2e afdeling van het algemeen rijksarchief. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: H 12, M 15 J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeente secretarie van Delft, J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6, M 8 mr. J. D. Chr. de Vries, adjunkt-direkteur van de rijks archiefschool. Methodiek van het archiefonderzoek: H 10, M 12 mevr. drs. F. Koorn Nederlandse en Latijnse paleografie: H 30 mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 drs. J. Hofman, chartermeester bij het rijksarchief in Gelderland, P. J. Horsman, medewerker centrale directie rijks archiefdienst, drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5, M 5 mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Kaartbeheer: P. Ratsma, hoofd topografisch-historische atlas bij het gemeentearchief van Rotterdam. Middeleeuws Latijn: mevr. drs. F. Koorn H 22 Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M 18 drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het P. J. Meertens- Instituut, afdeling Dialectologie, te Amsterdam, drs. J. M. van der Horst, wetenschappelijk medewerker aan de universiteit van Amsterdam/docent M.O.-vrije leergangen. Hoofdzaken van de geschiedenis van Neder/and waaronder begrepen die van de staatsinstellingen van voor 1813: M 48 drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle, drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversiteit te Leiden, drs. H. Th. M. Roosenboom, chartermeester bij het rijksarchief in Noord-Brabant, mevr. drs. L. E. Loopstra. Oorkonden/eer: H 22, M 8 drs. M. Dillo, bewerker van het oorkondenboek van Noord-Brabant, drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechtsinstellingen: H 10, M 7 mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg, mr. A. M. Elias, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijks universiteit te Leiden. Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: M 8 mevr. mr. J. F. M. Spijkers-Smit. Geschiedenis van de kerkelijke instellingen: H 18, M 8 drs. H. L. Ph. Leeuwenberg, chartermeester le klas bij het rijks archief in Utrecht, drs. H. ten Boom, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. Materiële zorg: H 6, M 6 ir. J. Lodewijks, rijksadviseur voor conservering en restauratie bij het ministerie van C.R.M. J. P. Sigmond. [304] [305]

Nederlandsch Archievenblad | 1982 | | pagina 9