Kroniek Berichten 1. Electrostatische kopieën: A4 en folio per afdruk 0,25 A3 per afdruk o,40 2. Microfilm 35 mm (uitsluitend van gehele inventarisnummers) a. microfilm-zilverhalide positief of negatief per opname 0,15 b. microfilm-diazonegatief per rol (ca. 650 opnamen) 25,00 per opname o,07 3. Microfilm 16 mm diazonegatief per rol (ca. 650 opnamen) 20,00 S.A. Argiefblad/S.A. Archives journal, nr. 20, 1978 De aflevering begint met een artikel van prof. M. Boucher over de betekenis van J. L. M. Franken, professor in de franse taal en letterkunde als schrijver van Zuid-Afri kaanse geschiedenis. Met zijn artikelen over de franse hugenoten immigranten in Zuid-Afrika in de 17e eeuw verrichte hij pionierswerk op het gebied van hugenotenstudies en verdient hij een veel bredere bekendheid dan hij tot nu toe gekregen heeft. In 'The appraisal of local authority archives in South Africa' geven R. A. Lewis en Mrs. E. J. Prins aan, welke soorten archiefbescheiden er bestaan van de locale over heid. Zij stellen criteria voor permanente bewaring en voor vernietiging van deze be scheiden. J. H. Cilliers geeft in 'Rekenarisering en navorsing' een overzicht van de Zuid-Afri kaanse archiefbewaarplaatsen, wat zich in principe binnen die archiefbewaarplaatsen bevindt en op welke manier de archieven in het algemeen toegankelijk worden gemaakt en D. J. J. Smith vermeldt het tot stand komen van een nationaal register van manus cripten. D.m.v. beeldschermen, aanwezig in de verschillende archiefbewaarplaatsen in de provinciale hoofdsteden, kunnen onderzoekers in contact komen met een computer in Pretoria die gegevens bevat over bewaarplaats en inhoud van het gevraagde manus cript. Elizabeth McFarlane beschrijft in 'Recordcontrol procedures at the Anglo-American Corporation of South-Africa Ltd' het opzetten van een nieuw registratuurplan voor bovengenoemde firma en M. A. Coetzee behandelt het archief van de Universiteit van Zuid-Afrika. Een overzicht van de stand van zaken in de Zuid-Afrikaanse archiefbewaarplaatsen op het gebied van dataverwerking, publikaties, ordening en aanwinsten en een aantal re censies van publikaties besluiten de aflevering. H. S. D. [380] Archief raad Sedert het voorgaande overzicht (afgesloten op 8 juli 1981) heeft de Archiefraad de na volgende adviezen uitgebracht: - Advies nr. 217 d.d. 11 augustus 1981 inzake het conceptontwerp van wet splitsing provincie Overijssel; - Advies nr. 218 d.d. 17 augustus 1981 inzake het rapport 'Verhouding archiefinstel lingen van de overheid en andere archiefbeherende instellingen', zoals dat is opgesteld door een subcommissie van de Commissie Nota Archiefbeleid;, - Advies nr. 219 d.d. 21 juli 1981 inzake de bestuurlijke organisatie van het archief wezen; - Advies nr. 220 d.d. 17 augustus 1981 inzake het subsidieverzoek ten behoeve van de huisvesting van het diocesaanarchief te 's-Hertogenbosch; - Advies nr. 221 d.d. 17 augustus 1981 inzake de zorg voor het behoud van particulie re archieven; - Advies nr. 222 d.d. 25 augustus 1981 inzake vaststelling van de Lijst van voor ver nietiging in aanmerking komende archiefbescheiden van de rijksinspecties kleuter- en lager onderwijs; - Advies nr. 223 d.d. 12 oktober 1981 inzake vaststelling van het hoofdstuk 4.15 (cen traal bureau aanmelding en plaatsing a.s. eerste-jaarsstudenten (CAAT/CBAP)) van de lijst van voor vernietiging in aanmerking komende archiefbescheiden van het mi nisterie van onderwijs en wetenschappen; - Advies nr. 224 d.d. 12 oktober 1981 inzake het verzoek van burgemeester en wet houders der gemeente Apeldoorn om een tegemoetkoming krachtens artikel 27, tweede lid, van de Archiefwet 1962. Deze adviezen liggen voor een ieder ter inzage in de bibliotheek van het ministerie van C.R.M. (M-gebouw, Steenvoordelaan 370 te Rijswijk). Op schriftelijke aanvraag zijn zij verkrijgbaar bij de Centrale Directie Voorlichting, Documentatie en Bibliotheek van het ministerie, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk. (Afgesloten 10 november 1981). Lijst van verkrijgbare archiefpublikaties Verschenen is de 'Lijst van verkrijgbare publikaties uitgegeven door of in samenwer- [381]

Nederlandsch Archievenblad | 1982 | | pagina 47