Personalia Mededelingen van het bestuur Koninklijke onderscheidingen Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werden in archiefkringen de volgende onderscheidingen toegekend. Dr. J. Heringa, rijksarchivaris in Drenthe, en jhr. F. G. L. O. van Kretschmar van Veen, directeur van het Iconografisch Bureau, werden benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Aan de heer W. Kunz, hoofd van het restauratieatelier van het Gemeentearchief te 's-Gravenhage, werd toege kend de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Gemeentearchief 's-Gravenhage Op 8 april 1981 werd in de gemeentelijke salons aan de Javastraat afscheid genomen van de heer J. W. M. Klomp, 35 jaar verbonden aan het Gemeentearchief, laatstelijk als hoofd van de afdeling Inlichtingen. Aan het begin van de zeer druk bezochte afscheidsreceptie kon de gemeentearchivaris de heer Klomp mededelen dat H.M. de Koningin hem benoemd had tot ridder in de or de van Oranje-Nassau. Per 1 mei is tot hoofd van de afdeling Inlichtingen benoemd de heer Sv. E. Veldhuij- zen, tot die datum hoofd van de afdeling Bibliotheek. Overleden Dr. W. Ph. Coolhaas, oud-landsarchivaris van Nederlands-Indië, op 12 april 1981 op 82-jarige leeftijd. Dr. J. G. Avis, oud-archiefinspecteur in Overijssel, op 15 april 1981 op 87-jarige leef tijd. Mevr. mr. G. H. C. Breesnee, oud-chartermeester aan het Algemeen Rijksarchief, op 22 mei 1981 op 88-jarige leeftijd. Bedankt als leden C. E. F. Gerritsen te 's-Gravenhage, J. G. Linssen te Amstelveen, Mevr. H. C. Nijhoff-de Roo van Alderwerelt te 's-Gravenhage. Uitslagen archiefexamens In de periode januari-april 1981 zijn geslaagd voor het examen hoger archiefambtenaar eerste deel: de dames drs. B. C. M. barones van Hövell tot Westerflier-van Hellenberg Hubar, drs. J. van Keulen en drs. R. M. Sprenger en de heren drs. J. J. Cahen, drs. P. A. W. Dingemans, drs. E. P. M. Ramakers, drs. J. G. M. Sanders en drs. P. Th. A. Zweegers; voor het examen hoger archiefambtenaar tweede deel: de dames mr. E. S. C. Erkelens-Buttinger en drs. D. A. Sy-A-Foek en de heren mr. P. Brood, drs. H. G. J. Buijks, drs. H. G. Oost en drs. A. C. M. M. Schrauwen en voor het examen middel baar archiefambtenaar: de dames H. B. van der Eem, J. L. Hannema en Y. J. A. Wel- lings en de heren M. A. Bakker, J. J. A. M. Koenen, O. Kuipers, G. H. Maassen, S. Tj. Molenaar, J. P. G. Renkens en A. L. J. Verschuuren. [192] Stuurgroep Automatisering Het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft ingesteld een 'Stuurgroep Automatisering' met de volgende taakopdracht: 1 Een globale inventarisatie doen maken, steekproefsgewijs, van een aantal geauto matiseerde administraties eventueel door tussenkomst van gemeentelijk archief inspecteurs waarbij de voor- en nadelen t.a.v. de archivering en met name het punt van vernietiging en periodieke outprint ten dienste van archivarissen worden opgesomd en deze doen publiceren; 2 het doen onderzoeken en daarvan verslag doen van het gebruik van de computer bij de archiefdiensten in het buitenland; 3 automatiseringsprojecten bij Nederlandse archiefdiensten op hun merites te beoor delen en bij uitvoering deze te begeleiden en (mede) te evalueren. Tot leden van de Stuurgroep (die op 10 maart 1981 voor de eerste maal bijeen is geko men) zijn benoemd: dr. F. C. J. Ketelaar (vice-voorzit ter Vereniging van Archivarissen in Nederland), drs. O. W. Hoogerhuis (Algemeen Rijksarchief, secretaris), P. Nieuwland (Rijksarchief Friesland), drs. D. van der Vlis (gemeentearchivaris Kampen), mw. J. R. Hes (Directie Overheidsorganisatie en -automatisering) en M. Baas (Vereniging voor Documentatie en Administratieve Organisatie). De Stuurgroep heeft inmiddels besloten een projectgroep in te stellen betreffende auto matisering van de gegevensverwerking van het Centraal Register van Particuliere Ar chieven (CRPA). Taakomschrijving: 1 De vorming van een met behulp van een computersysteem beheerd bestand van alle door het Register geregistreerde archieven en collecties. Een dergelijke opslag van gegevens moet zodanig zijn gestructureerd dat optimaal kan worden voldaan aan: A de raadpleging (het op elk gewenst moment verkrijgen van gegevens via beeld schermapparatuur en andere output). De projectgroep dient na te gaan welke vorm van output het meest geschikt is; B het onderhoud (het actualiseren en aanvullen van het informatiebestand en het vaststellen van invoercontroles). Nagegaan dient te worden welke graad van ac tualisering vereist is; [193]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 1