ruimten gebouw Communicatie/signalering buitengebied Uitbreken na insluiting 4.2 Bij het analyseren van een te beveiligen object is het van belang zones te beschou wen. Deze zijn schematisch in fig. 3 aangegeven. Het is niet altijd beslist noodzakelijk of wenselijk, een volledige zonebeveiliging na te streven, maar er moet wel worden na gegaan welke zones in aanmerking moeten komen en waarmee zij moeten worden be veiligd. Vaak is het zo dat er per zone verschillende beveiligingsmaatregelen en techni sche uitvoeringen moeten worden gekozen. Zone Mechanisch Elektronisch incl. visuele app. -1- Terrein -2- Periferie (geve!) -3- Ruimten -4- Objecten (kluis, brand kast) Vitrines -5- Objecten (schilderijen) Hekwerk Muur Gracht/brug Muur Deur Hang/sluitwerk Raam Tralies Blinden Slag vast glas Binnendeur Slot Gaas (ramen) Kluisdeur Kluis wand Hang/sluitwerk Vastzetten (tamper proof) Trillingsdetector TV-camera's Microgolfbundel (radar) Infraroodbundel Capacitieve kabel HF. Lekkende kabel Inductieve kabel Drukgevoelige kabel Trillingsdetector Mechanisch contact Magneetcontact Metaalfolie El. Bedrading Glasbreuk-detector TV-camera's Mechanisch contact Magneetcontact Contactmat Doppler ultrasoon Doppler microgolf Passief infrarood Actief infrarood TV-fibn-fot o-camera's Trillingsdetector Microfoon Capacitieve detector Contact Trillingsdetector Capacitieve detector Trillingsdetect or Contacten Verplaatsingsopnemers Tabel I. [224] De te onderscheiden zones rond een object van buiten naar binnen zijn in het algemeen: 1 het omliggende terrein inclusief de afbakening. De afbakening kan een hek, sloot, gracht, haag, etc. zijn of de aanliggende straten of huizen. Het soort technische beveiliging wat hier kan worden toegepast is een lijn-, oppervlakte-, of volumebeveiliging speciaal ontworpen voor buitengebruik, 2 de gevel of fagade van een gebouw (buitenmuren, buitendeuren, ramen en dak). Hier wordt veelal een lijnbeveiliging toegepast, 3 de ruimten in een gebouw. Deze kunnen technisch met lijn-, oppervlakte- of volumebeveiligingsapparatuur worden bewaakt, 4 een verzameling van objecten in een zaal zoals bijvoorbeeld vitrines met munten en andere kleine voorwerpen, depots en kluizen. Deze worden met lijn- en oppervlakte- beveiligingsapparatuur bewaakt, 5 de enkelvoudige objecten zoals schilderijen of beeldjes. Deze worden technisch vaak via lijn- of puntbeveiligingsapparatuur beveiligd. De verbindingen voor de signalering en de data-overdracht tussen de zones en daarbui ten kunnen op verschillende manieren tot stand komen. Het personeel wordt voorzien van geschikte apparatuur voor communicatie, zoals portofoon, telefoon of drukknop, of de communicatie kan volledig automatisch plaatsvinden.. Figuur 3 Zones rond een te beveiligen object. [225] Inbraak

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 17