Gaarne wil ik eindigen met iets waarover ik niets mag zeggen omdat zulks is voorbehou den aan onze vertegenwoordiger in de commissie nota archiefbeleid. Het eerste punt is de brief welke de staatssecretaris van CRM op 23 januari j.l. aan zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken schreef. Hij drong er op aan, dat vanuit Binnenlandse Zaken de aandacht van gemeentebesturen wordt gevestigd op het belang van behoud van particu liere archieven. Wij kunnen dit initiatief van harte toejuichen. Het andere punt is de vermelding in de 'Lijst van onderwerpen waarbij het kabinet eventuele decentralisatie mogelijkheden gaat onderzoeken'4. Daar lees je: 'Mede gelet op de gebruikers van de archieven ligt het in het voornemen aan de gemeenten een belangrijke taak in het beheer van de archiefbestanden toe te kennen. Hierover zal op korte termijn in het kader van de reorganisatie binnenlands bestuur het overleg worden heropend'. Een richting, wel ke dacht ik de commissie nota archiefbeleid tot vorig najaar niet op het oog had. Het is mij niet bekend of misschien de hele archiefwet samen met bijv. de bibliotheekwet zou moeten worden opgenomen in een wet informatiebeheer. Deskundigen om ons heen weten daar stellig alles van. Je herinnert je wel het motto van Nooit gebouwd Nederland 5 'want tussen droom en daad staan wetten in de weg en practische bezwa ren Overzicht van commissies en vertegenwoordigingen van de Vereniging van Archivarissen in Nederland a. Commissies door de vereniging ingesteld 1. Commissie Handleiding Selectie en Vernietiging van archiefbescheiden (1970) A. Graafhuis, voorzitter/secretaris W. N. Berends, dr. F. A. Brekelmans, H. H. M. Dinkgreve, drs. F. J. M. Otten, prof. dr. B. H. Slicher van Bath, H. W. van Veldhuizen, P. A. Vervaat. 2. Landelijke commissie voor de provinciale archievenoverzichten (1975) drs. J. J. Temminck*, voorzitter; drs. H. J. H. A. G. Metselaars*, secretaris drs. J. N. T. van Albada, O. A. M. W. Hartong, mr. C. J. van Heel, mr. J. H. van den Hoek Ostende, drs. Th. P. M. Huijs, dr. F. C. J. Ketelaar*, dr. A. J. Kölker, P. Nieuwland, mevr. J. G. Riphaagen, drs. A. J. M. den Teuling, H. Uil*, drs. J. H. M. Wieland. De met aangeduide leden vormen de redactie van de serie Overzichten van de archieven en verzamelingen in de openbare archiefbewaarplaatsen in Nederland. De samenstelling van de provinciale commissies is in dit overzicht niet opgenomen. 3. Commissie Archiefterminologie (1977) drs. H. Bordewijk, voorzitter; H. J. M. Mijland, secretaris mevr. dr. E. P. de Booy, mr. W. J. Meeuwissen, drs. R. M. E. Raaff, drs. B. J. van der Saag, J. O. van de Vegte, drs. J. H. M. Wieland. 4 Tweede Kamer, zitting 1980-1981, 16 492, nrs. 1-2, blz. 60. 5 Grafisch Nederland 1980. [110] 4. Commissie Buitenlandse Contacten (1979) mr. J. Rinzema, voorzitter drs. J. P. A. Louman, mevr. dr. W. Chr. Pieterse, dr. L. P. L. Pirenne, drs. R. M. E. Raaff, drs. B. J. Slot, drs. B. Woelderink. 5. Commissie Voorschriften bouw- en inrichting van archiefbewaarplaatsen (1980) drs. F. C. Berkenvelder, voorzitter; drs. A. J. M. den Teuling, secretaris dr. A. J. Kölker, J. Meijer, drs. H. Th. M. Roosenboom, ir. J. W. Scherjon, W. Willemsen, dr. B. A. H. G. Jütte, lid ad hoe. 6. Stuurgroep Automatisering (1981) dr. F. C. J. Ketelaar, voorzitter; drs. O. W. Hoogerhuis, secretaris M. Baas, mevr. drs. J. R. Hes, P. Nieuwland, drs. D. van der Vlis. b. Stichting door de vereniging opgericht Stichting Archiefpublikaties (1978) mevr. dr. E. P. de Booy, prof. dr. C. Dekker, mr. J. H. van den Hoek Ostende, H. J. M. Mijland, R. Wartena. c. Commissies en instellingen waarin de vereniging is vertegenwoordigd I. Curatorium Rijks Archiefschool drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije. 2. Begeleidingscommissie Opleiding Archiefrestauratoren (Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) mr. W. Downer 3. Begeleidingscommissie Voortgezette Vorming Archiefbeheer (Vereniging voor documentatie en administratieve organisatie SOD) drs. H. Bordewijk 4. Commissie Nota Archiefbeleid (Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk) drs. B. Woelderink 5. Commissie Functiebeschrijvingen (Stichting Nederlands Orgaan voor de bevor dering van de informatieverzorging) O. A. M. W. Hartong 6. Werkcommissie Inventarisatie Periodieken (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen) P. J. M. de Baar, drs. G. J. Mentink. 7. Conventscommissie Centraal Register Particuliere Archieven C. R. Schoute 8. Subcommissie 380 82-01, tekst, vorm en indeling van documenten (Nederlands Normalisatie Instituut) J. A. G. Bekker 9. Subcommissie 380 82-023, terminologie (Nederlandse Normalisatie Instituut) drs. R. M. E. Raaff De Werkgroep ter voorbereiding van de concept-vernietigingslijst van archiefbe scheiden van (inter)gemeentelijke organen (Vereniging van Nederlandse Gemeen ten), waarin H. W. van Veldhuizen namens de vereniging zitting heeft, is onlangs met de werkzaamheden gereed gekomen. [111]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 8