e. Het streven naar werkafspraken met de gemeenten m.b.t. de opvang van het lokaal-historisch onderzoek en in verband hiermede het merendeel van het genealogisch onderzoek. 4. Vraag: Beschikt de staatssecretaris over mogelijkheden om de uitbreiding van het personeelsbestand bij de rijksarchieven gelijke tred te laten houden met de stijgende stroom van bezoekers? Zo ja, hoe vindt de verdeling plaats over de diverse rijksarchieven? Antw.Ik wijs er nogmaals met nadruk op dat in 1980 het personeelsbestand van de rijksarchiefdienst met liefst 90 plaatsen is uitgebreid, waardoor de onderbe zetting in verschillende sectoren grotendeels is opgeheven. De verdeling vindt uiteraard plaats in nauw overleg met de leiding van de rijksarchief dienst. Het stijgende aantal bezoekers is overigens evenzeer gebaat met de maatregelen, genoemd onder 3. Rijks archiefschool Het telefoonnummer is gewijzigd in 070-475502. Archieven in Gelderland De provinciale archiefinspectie heeft in samenwerking met de dienst voorlichting van de provincie een vouwblad samengesteld met de adressen van de archieven in Gelderland. Op een kaart van de provincie zijn de gemeenten, die over een archiefdienst beschik ken, met kleur aangegeven. Een korte notitie over het belang van de archieven en een opgave van voor onderzoekers belangrijke literatuur completeren deze uitgave, die besteld kan worden bij het provinciaal bestuur van Gelderland, Postbus 9090, 6800 GX Arnhem. Streekarchivariaat Noord-Kempenland Met ingang van 18 mei 1981 is het postadres van het Streekarchivariaat Noord- Kempenland veranderd in: Postbus 144, 5688 ZJ Oirschot. Eveneens is het telefoonnummer van de dienst m.i.v. die dag gewijzigd in: 04997-5245. Het bezoekadres blijft Torenstraat 1 te Oirschot (voormalig kantongerechtsgebouw). De openingstijden voor bezoekers zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00-16.30 uur. Gemeentearchief Apeldoorn In verband met de verhuizing naar Condorweg 5 is met ingang van 18 mei de dienstver lening beperkt tot de middaguren. Na 1 juli zal het gemeentearchief voorlopig de gehele dag gesloten zijn. [190] Gemeente Voorburg Wegens verbouwing is de openbare archiefbewaarplaats van 18 mei af enige maanden gesloten. Gedurende deze periode zijn alleen de registers van de burgerlijke stand en de bevolking toegankelijk voor het geven van schriftelijke inlichtingen. Landelijke Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen In 1981 is de Kring begonnen met het publiceren van Mededelingen van het bestuur aan de leden. No. 1 bevat diverse berichten, t.w. over de opgeschorte uitlening van archivalia door de Belgische rijksarchiefdienst, over een aangekondigde nieuwe enquête van het C.B.S. naar de toestand van de archiefdiensten van de overheid, over de verspreiding van in ventarissen door de rijksarchiefdienst, over de gemengde Kring/Conventscommissie voor de microverfilming, over een in het voorjaar van 1982 door de Kring te organise ren tweedaagse studieconferentie over 'De gemeentelijke archiefdienst binnen een ver anderende gemeentelijke organisatie' en over een werkgroep, die zich bezig houdt met de bewaring, selectie of vernietiging van advocatenarchieven. No. 2 is geheel gewijd aan de eventuele decentralisatie van de rijksarchiefdienst in het kader van de reorganisatie van het binnenlands bestuur en de daarbij door provincies of gemeenten over te nemen taken. Werkverband gemeentelijke archiefinspectie Op 13 oktober 1980 werd in het gemeentehuis te Benschop de eerste bijeenkomst van dit werkverband gehouden. Gesproken werd over de opzet van de nieuwe organisatie, de opleiding van archiefbeheerders bij zeer kleine gemeenten en bij diensten en bedrij ven van de grotere gemeenten en het opstellen of herzien van registratuurplannen. Samenwerkingsverband van middelbare archief ambtenaren werkzaam bij de Rijks archiefdienst Tussen 16 maart en 8 mei 1981 is de oprichting van deze organisatie verwezenlijkt. Vooralsnog zal geen formele vereniging worden opgericht. Per rijksarchief of archief- beherende afdeling fungeren contactpersonen, terwijl voor de beleidsbepaling en -uitvoering een coördinatiegroep is gevormd. Het samenwerkingsverband beoogt de be langen te behartigen van de middelbare archiefambtenaren bij de Rijksarchiefdienst, vooral wat betreft de bevordering van de vakbekwaamheid, het personeelsbeleid en de dienstuitoefening. Het secretariaat berust bij mw. W. E. Meiboom, Bronckhorst- straat 1, 2201 KT Noordwijk. [191]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 48