Sr/ Personalia Curatorium Rijks archie/school Prof. dr. B. H. Slicher van Bath te Wageningen is met ingang van 1 januari 1981 op zijn verzoek eervol ontslagen als voorzitter en lid van het curatorium van de Rijks archief- school. In zijn plaats is tot 27 mei 1984 als voorzitter aangewezen prof. mr. O. Moor man van Kappen, hoogleraar in de Nederlandse rechtsgeschiedenis aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen en wonende te Beek, gemeente Ubbergen. Gemeentearchief 's-Gravenhage Per 1 september 1980 is drs. C. H. Slechte benoemd tot hoofd van de afdeling Educa tie. Ingaande diezelfde datum is als zijn opvolger in de functie van hoofd van de afde ling Atlas aangesteld drs. Ch. F. C. Gh. Boissevain. Op 4 november 1980 was de heer W. Kunz, hoofd van het restauratieatelier 40 jaar in dienst van de gemeente. Ingaande 1 februari 1981 is in dienst getreden dr. P. R. D. Stokvis als historicus belast met het schrijven van de geschiedenis van 's-Gravenhage in de 19e en 20e eeuw. Bedankt als lid Dr. G. R. Bosscha Erdbrink te Groningen Mevr. J. J. Glasz-van der Bij te Heelsum S. de Haan te Leeuwarden Mr. R. Huybrecht te Leidschendam J. D. Jansen te Utrecht Mevr. A. M. Jolles-van Loo te Rijswijk Drs. C. Th. Kokke te Velp Mej. drs. E. H. Korvezee te 's-Hertogenbosch Mr. W. M. Lindemann te Helvoirt T. F. van Litsenburg te Vlijmen W. F. H. de Lugt te Haarlem J. Th. M. Meissen te Eindhoven P. Prinsen Geerligs te 's-Gravenhage M. H. A. I. Schrammen te Maastricht P. Sierdsma te Haarlem Sv. E. Veldhuijzen te 's-Gravenhage Drs. A. J. M. van Velzen te Amsterdam L. J. M. D. Verlouw te Wijchen Uitslagen archiefexamens In de periode oktober-december 1980 zijn geslaagd voor het examen hoger archief ambtenaar eerste deel: drs. H. G. J. Buijks, drs. A. Labrie, drs. H. G. Oost, drs. A. C. M. M. Schrauwen en mevr. drs. D. A. Sy-a-Foek; voor het examen hoger archiefamb tenaar tweede deel: drs. W. E. Goelema, drs. R. C. Hol, drs. A. Knotter en drs. P. W. J. den Otter en voor het examen middelbaar archiefambtenaar: M. A. Bakker, mevr. G. L. Balk, P. J. Bresser, Th. N. M. J. Broens (cum laude), A. van Dalfsen, A. J. Geelhoed, mevr. R. M. B. Hengstmengel-Koopmans, T. Jongsma, mevr. E. E. Richter-van de Bogaard, P. A. Siepman, J. Tabak, F. J. Truijens (met genoegen), J. f' J. Vaissier en P. F. T. M. Wouters. [96] Mededelingen van het bestuur Notulen van de jaarlijkse algemene vergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op maandag 23 februari 1981 in het gebouw van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, Prinsessegracht 23 te 's-Gravenhage. 1. De voorzitter, drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, opent de ver gadering om 10.45 uur en heet allen welkom, speciaal het erelid dr. W. J. Formsma. Berichten van verhindering zijn ingekomen van drs. H. G. J. Buijcks, Oss; drs. Th. P. M. Huys, 's-Gravenhage; R. Ch. M. Jacobs, Zevenbergen; en de secretaris, die wegens ziekte verhinderd is. 2. Hij deelt mede dat op 20 mei een gezamenlijke studiedag van VAN en Landelijke Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen over beveiliging van archieven plaats zal vinden te Amersfoort. De studiedagen zullen op 5 en 6 november 1981 te 's-Gravenhage plaatsvinden en als thema hebben methoden tot ontsluiting van ar chieven op andere dan de gebruikelijke wijzen. De jaarlijkse algemene vergadering zal in 1982 plaatsvinden te Eindhoven. 3. Hierna spreekt hij de jaarrede uit1, die onderbroken wordt door het aanbieden van het erelidmaatschap aan dr. W. J. van Hoboken, oud-gemeentearchivaris van Amsterdam, wegens zijn grote verdiensten voor het archiefwezen en de vereniging. De vergadering stemt hiermee in bij acclamatie, waarna de voorzitter hem de bij het erelidmaatschap behorende oorkonde overhandigt. 4. De notulen van de algemene vergadering, gehouden op 16 oktober 1980 te Zwolle, zoals afgedrukt in het Nederlands Archievenblad 1980 blz. 520-524, worden onge wijzigd vastgesteld. 5. Financiën: de kascommissie, bestaande uit drs. G. J. W. Steijns en mr. J. A. M. Hoekx, doet bij monde van eerstgenoemde verslag, verklarende dat de boekhou ding van de penningmeester in orde bevonden is en daarom voorstellende décharge te verlenen. Deze wordt door de vergadering verleend en de rekening en balans worden goedgekeurd. Bij de bespreking van de begroting 1981 wijst mr. W. Dow ner op een onjuiste optelling, waardoor een tekort van 60,ontstaan is. De pen ningmeester verklaart dat dit een drukfout is; in het concept was de post 'mutatie- kosten' op 660,geraamd i.p.v. op 600,N.a.v. de opmerking dat de posten 1 Zie hierna blz. [105]. [97]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 1