7. Wordt bij benoeming van personen bij de eerste stemming geen volstrekte meerder heid verkregen, dan wordt een tweede stemming gehouden. Wordt dan weer geen volstrekte meerderheid verkregen, dan wordt herstemd tussen de twee personen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen verkregen. 8. Bij staken van stemmen over zaken is het voorstel verworpen. Staken de stemmen over personen, dan beslist het lot. Redactie van het tijdschrift Artikel 14. 1De redactie van het tijdschrift uitgaande van de vereniging wordt door de algemene vergadering opgedragen aan een redacteur of een redactie-commissie; deze is slechts verantwoording verschuldigd aan de algemene vergadering. 2. De wijze van benoeming en ontslag van een redacteur of een redactie-commissie wordt bij huishoudelijk reglement geregeld. 3. De redacteur of de voorzitter van de redactie-commissie kan de bestuursvergaderin gen bijwonen; hij heeft daarin een adviserende stem. Secties en commissies Artikel 15. 1De algemene vergadering kan besluiten tot het instellen van één of meer secties, om vattend bepaalde groepen van leden. Bij dit besluit worden samenstelling, taak en bevoegdheden van de sectie geregeld. 2. Voor het verrichten van een bijzondere opdracht kan het bestuur of de algemene vergadering besluiten tot het instellen van een commissie. Statuten wijziging Artikel 16. 1De statuten van de vereniging kunnen worden gewijzigd door een besluit van de al gemene vergadering, mits in de oproeping tot de vergadering is vermeld, dat statu tenwijziging wordt voorgesteld. Een afschrift van het voorstel, waarin de wijziging woordelijk is opgenomen, moet tenminste vijf dagen voor de vergadering tot na afloop van de vergadering op een daartoe geschikte plaats voor alle categorieën leden ter inzage hebben gelegen. 2. Het besluit tot wijziging moet worden genomen met een meerderheid van tenminste twee/derde van de geldig uitgebrachte stemmen. 3. De statutenwijziging treedt niet in werking, voordat daarvan een notariële akte is opgemaakt. Ontbinding Artikel 17. 1Tot ontbinding van de vereniging kan slechts besloten worden in een speciaal daar toe bijeengeroepen algemene vergadering, met een meerderheid van drie/vierde van de geldig uitgebrachte stemmen. [116] 2. De vereffening van het vermogen van de ontbonden vereniging geschiedt door het bestuur, tenzij bij het besluit tot ontbinding één of meer anderen tot vereffenaar zijn aangewezen. 3. Het archief van de vereniging wordt bij ontbinding aan het rijk aangeboden, ter plaatsing in het Algemene Rijksarchief. 4. Bij het besluit tot ontbinding beslist de algemene vergadering over de aanwending van een eventueel batig saldo na vereffening. Huishoudelijk reglement en slotartikel Artikel 18. 1De algemene vergadering kan een huishoudelijk reglement, dat geen bepalingen mag bevatten, die in strijd zijn met de wet of deze statuten, vaststellen en wijzigen. 2. In alle gevallen, waarin de wet, de statuten of het huishoudelijk reglement niet voor zien, beslist het bestuur. [117]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 11