Ten geleide Aan Professor dr. J. van der Gouw wordt ter gelegenheid van zijn afscheid als buiten gewoon hoogleraar in de archiefwetenschap en de paleografie van de veertiende tot de zeventiende eeuw aan de Universiteit van Amsterdam als blijk van hulde en waardering deze bundel opstellen van vrienden, collega's en leerlingen aangeboden. De in deze afscheidsbundel bijeengebrachte studies hebben betrekking op de Neder landse geschiedenis en zijn voor het merendeel gebaseerd op schriftelijke bronnen, met name archivalia. Op deze wijze willen wij de archivaris, paleograaf en historicus Van der Gouw eren. Vandaar de titel van deze bundel: Scrinium et scriptura. Deze uitgave is mogelijk geworden dank zij de zeer royale en actieve medewerking van het Bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland. Wij danken het Bestuur en in het bijzonder de redacteur van het Nederlands Archievenblad Mr. J. H. van den Hoek Ostende oprecht hartelijk voor deze medewerking. Voorts danken wij de Mor renstichting, het N.O.T.-fonds, de Stichting Fonds A. H. Martens van Sevenhoven, de Stichting Comité voor de Zomerpostzegels, het Prins Bernhard Fonds, de M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting en de Stichting Dr Hendrik Muller's Vaderlandsch Fonds voor hun ruime financiële steun. Mevrouw S. S. Speet-Weinreich danken wij hartelijk voor haar hulp bij de vertaling van de samenvattingen. Amsterdam, 10 oktober 1980 De Redactie: C. van de Kieft, voorzitter G. van Herwijnen, secretaris C. Dekker P. A. Henderikx R. C. Hol M. S. Polak [197] Deze bundel verschijnt tevens als aflevering 3 van jaargang 84 van het Nederlands Archievenblad

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 3