helft sluit zich het liefst bij het NVB aan, de andere helft bij de VAN. Er is besloten om met een besluit te wachten totdat de VAN een beslissing heeft genomen over het al dan niet openstellen van haar vereniging. Voordat de vergadering werd gesloten werd een commissie ingesteld die de volgende archief-bibliothecarissen-dag in oktober 1980 zal voorbereiden. Kontaktpersoon blijft: J. van Tiggelen, Gemeentearchief Delft, Oude Delft 169, 2611 HB Delft, tel. 015- 133111. Valerius tentoonstelling in Middelburg In het Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38 te Middelburg, wordt van 20 juni tot en met 6 september 1980 een tentoonstelling gehouden over Adriaen Valerius, getiteld 'Com nu met sang van soete tonen'. Zij is georganiseerd in samenwerking met het co mité 'Valerius' te Veere, de Provinciale Bibliotheek Zeeland en de Zeeuwse Centrale Muziekbibliotheek te Middelburg. Aan de orde komen de historische betekenis van Valerius' Gedenck-clanck, Valerius als dichter, en 'Het Wilhelmus'. De tentoonstelling is geopend maandag tot en met vrijdag 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zaterdag 9.30-12.30 uur. [190] Personalia Koninklijke onderscheidingen Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werden in archiefkringen de volgende onderscheidingen toegekend. De directeur-generaal voor Culturele Zaken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. R. Hotke en prof. dr. I. Schöffer, hoogleraar in de vaderlandse geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Leiden en lid van de Archiefraad, werden benoemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. De algemene rijksarchivaris, mr. A. E. M. Ribberink, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau werden benoemd de heer G. J. Miserus, hoofd van de afdeling Interne Zaken ter gemeentese cretarie van Haarlem, en ir. G. L. Meesters, oud-bestuurslid van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging. De architect van het nieuwe Algemeen Rijksarchief, de heer Sj. Schamhart, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Koninklijk Huisarchief Met ingang van 1 januari 1980 is de archivist, de heer A. P. Ubels (jr-) benoemd tot hoofdarchivist. Met ingang van 1 februari werd de heer L. Pennings, wonende te Dordrecht, benoemd tot archivist. De heer A. J. Ubels (sr.) werd, na een diensttijd van 47 jaar, eervol ontheven van zijn functie van hoofdarchivist. Tot aan zijn pensionering, medio 1981zal de heer Ubels sr. worden belast met de herinventarisatie van enige kunstverzamelingen en voorts be schikbaar blijven als algemeen adviseur. Rijks Archiefschool Per 1 mei 1980 is mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling Archieven van het Mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, benoemd tot adjunct directeur van de Rijks Archiefschool. Ten departemente zal hij worden opgevolgd door mr. L. Lieuwes, thans secretaris van de Archiefraad. Rijksarchief Zeeland Per 1 juni 1980 heeft dr. P. Scherft zijn werkzaamheden als rijksarchivaris in Zeeland beëindigd. Hij is opgevolgd door drs. R. L. Koops, chartermeester I bij het rijksarchief in Zeeland. Gemeen tearch ief 's-Hert ogenbosch Per 1 mei 1980 is drs. J. N. T. van Albada tot archivaris benoemd. Gemeentearchief Nijmegen Tot archivaris is benoemd met ingang van 1 september 1980 mr. W. J. Meeuwissen, chartermeester I aan het rijksarchief in Overijssel. [191]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 52