Polen en Nederland medewerking en assistentie als een regionale afdeling van de Internationale Archief- raad bij het uitvoeren van dit programma in het Caribische gebied. Tijdens de laatste zittingsdag kregen de deelnemers ook gelegenheid hun 'groeten' uit te spreken, waarbij ik opgemerkt heb dat het me speet dat zoveel landen op de conferentie niet vertegenwoordigd waren. Ik heb de hoop uitgesproken dat dit in de toekomst zal veranderen. Hierna werd een nieuw bestuur van de CAA gekozen. Dr. Paula is voorzit ter voor de komende vier jaar. Tijdens zijn eerste toespraak als voorzitter noemde hij de volgende programmapunten: a. het activeren van de verschillende regeringen op archiefgebied; b. het streven naar een archiefconferentie in 1983 in Willemstad, Nederlandse Antil len; c. het verbeteren van de financiële positie van de CAA; d. het opwekken van meer landen om lid te worden van de CAA en e. het bevorderen van de samenwerking tussen de CAA, de ACURIL en de Associa tion of Caribbean Historians. De heer St. Claire, onderminister van Onderwijs en Cultuur van de Bahama's sloot de conferentie. De deelnemers werden gedurende de week van de conferentie verschillende malen gast vrij ontvangen, waarbij de ontvangst bij Sir Gerald Cash, de goeverneur-generaal van de Bahama's, een hoogtepunt vormde. Bij die gelegenheid speelde de politiekapel boei ende Latijns-Amerikaanse muziek. De excursies, onder meer naar Paradise Island, overtuigden ons van het heerlijke kli maat en de schoonheid van deze eilandengroep. Uiteraard werd ook een bezoek ge bracht aan het Public Records Office van de Bahama's, waar onze charmante gast vrouw D. Gail Saunders de scepter zwaait geassisteerd door een groep van 22 voorna melijk vrouwelijke medewerkers. Gedurende de tien jaar van het bestaan van de dienst hebben zij opmerkelijke prestaties geleverd, onder meer is er een groot aantal ten toonstellingen georganiseerd. In 1973 kwam een Guide to the Records of The Bahama's gereed, samengesteld door D. Gail Saunders. Hoewel het resultaat van de conferentie, mede als gevolg van het feit dat verschillende Caribische landen niet vertegenwoordigd waren Jamaica, Trinidad, Puerto Rico en Suriname ontbraken onder andere nogal mager was, zijn toch de informele kontak ten met collega's die met zeer beperkte mogelijkheden moeten proberen hun werk be vredigend te verrichten, zeer waardevol. Veel collega's kon ik inlichtingen geven over de archieven in Nederland, een land dat in het koloniale verleden veel aktiviteiten in het Caribische gebied heeft ontplooid. E. van Laar [162] In het Archievenblad 1979 blz. 291 e.v. schreef collega Woelderink over zijn bezoek aan Polen. Vermeldenswaard is, dat in aansluiting op dat bezoek een pools collega, de directeur van het staatsarchief te Gdansk dr. C. Biernat1 van 28 augustus tot 15 septem ber 1979 te Den Haag was. Biernat kan zich aardig met het nederlands en heel goed met het duits redden. Bijna twintig jaar geleden werkte hij reeds enige weken in het Alge meen Rijksarchief, waar zijn naam aanleiding was tot bespiegelingen over een neder- landse stamboom. Biernat heeft een grote belangstelling voor ons land en voor het nederlandse archiefwe zen. Dit maal werkte hij in de archieven van de Tweede Afdeling van het Algemeen Rijksarchief en in het semi-statisch archief van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Bij een bezoek aan het gemeentearchief van Deventer en huize Woelderink kwam de verdere samenwerking met de poolse collega's ter sprake. Het ligt in de bedoeling om dit soort buitenlandse contacten in samenwerking met de geïnteresseerde vakgenoten verder te verzorgen. Grote indruk maakte een bezoek aan de Utrechtse binnenstad met drukke, in de zon badende grachten, en aan het rijksmuseum 'Het Catharijneconvent'. A. E. M. Ribberink 1 In de Algemene Ledenvergadering te 's-Hertogenbosch op 27 februari van dit jaar is dr. Bier nat tot corresponderend lid van onze vereniging benoemd. Zie hiervoor blz. 90. [163]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 38