J. R. STERKEN RESTAURATOR Restauratie van boeken in leer, perkament, etc. Schoonmaken en restauratie van prenten. Verdoeken en opzetten van oude kaarten. Restauratie en conservering van papier, perkament en leer. Sealen en ingieten van waszegels. Encadreren van prenten en kaarten. Advisering bij de berging, tentoonstelling en gebruik van boeken, prenten, kaarten, charters, zegels, etc. Zoveel als mogelijk worden de oorspronkelijke materialen in de restauratie verwerkt; een oud boek behoudt de charme van een oud boek. Eventueel nieuw te gebruiken materialen zijn zo origineel mogelijk en staan onder voortdurende controle. In het bezit van het getuigschrift "archiefrestaurator" afgegeven door het ministerie van CRM. Atelier: Leimuidenplaats 22a, 6843 HG Arnhem Telefoon: 085-811185 Privé: Goudaweg 16, 6843 EP Arnhem Mededelingen van het bestuur Notulen van de jaarlijkse algemene vergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op woensdag 27 februari 1980 in Hotel Central te 's-Hertogenbosch. 1 De voorzitter opent de vergadering om 10.45 uur en heet allen van harte welkom. 2 Hierna spreekt hij de jaarrede uit.1 Berichten van verhindering zijn ingekomen van drs. C. Th. Lohman, drs. R. L. Koops en R. Ch. M. Jacobs. 3 De notulen van de algemene vergadering van 30 mei 1979 te Rotterdam zoals afge drukt in NAB 1979 p. 193-200 worden ongewijzigd vastgesteld. 4 Financiën: de voorzitter biedt excuses aan voor het feit dat de bij dit agendapunt be horende stukken de leden niet op tijd bereikt hebben; de schuld hiervoor ligt echter niet bij het bestuur. Bij de ingang van de zaal zijn deze stukken uitgereikt, zodat de aanwezigen er toch nog kennis van hebben kunnen nemen. a het lid van de kascommissie de heer J. J. C. van Dijk leest, mede namens het andere lid van die commissie, mr. O. Schutte, een verklaring voor dat de boek houding van de penningmeester gecontroleerd is en in goede staat bevonden, en waarin voorgesteld wordt het bestuur te déchargeren. Dit voorstel wordt door de vergadering overgenomen, b de penningmeester geeft een korte toelichting op de rekening over 1979 en de be groting voor 1980. Daar de Rijkssubsidie voor 1979 hetzelfde bleef als voor 1978, moest de omvang van het laatste nummer van het Nederlands Archieven blad beperkt worden en de kosten van bestuursactiviteiten beknot worden, zo dat b.v. geen bestuurslid de Table Ronde op Guadeloupe bij kon wonen. De stu diedagen waren daarentegen een financieel succes; het negatieve saldo kon be perkt blijven tot minder dan 2000,-. Op de begroting voor 1980 is de post con tributies vrij laag geraamd, gezien de onzekerheid i.v.m. de invoering van het nieuwe gedifferentieerde contributiesysteem. Doordat het Archievenblad niet meer gedrukt, maar in offset uitgegeven zal worden, wordt een besparing van ca. 13% bereikt, die aan de omvang ervan ten goede kan komen. Ook deelt hij mede dat het bestuur van plan is voor 1981 de subsidieaanvraag zuiver op het te kort in de uitgave van het Archievenblad te richten; de andere activiteiten zou den dan uit de contributies bekostigd moeten kunnen worden. 1 Zie hierna blz. 92.

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 1