Personalia Verslag van het congres over 'Dienstverlening, de relatie tussen archiefdienst en gebruiker,' gehouden op 18 en 19 oktober 1979 te Utrecht voor Geslacht- en Wapenkunde 'De Nederlandsche Leeuw' Prins Willem Alexan- derhof 24 (tel. 070-839900). De eerste twee instellingen hebben hetzelfde telefoon nummer als het Algemeen Rijksarchief. De laatste drie instellingen hebben hun eigen studiezalen, belangrijke documentatieverzamelingen en bibliotheken. Gemeentearchief van Zutphen Het telefoonnummer is gewijzigd in 05750-12157. Het adres luidt: Spiegelstraat 15, 7201 KA Zutphen. Vooruitlopend op zijn pensionering per 1 mei 1981 heeft drs. M. K. J. Smeets, rijksarchivaris in Limburg, de dagelijkse leiding van de dienst per 1 november 1979 overgedragen aan drs. J. H. M. Wieland. Deze was sedert 1 april 1976 direkteur van de Rijks archiefschool. De heer Smeets hoopt nog een aantal nuttige werkzaam heden zowel op archivistisch als regionaal historisch terrein voor Limburg te blijven verrichten. Met ingang van 1 december 1979 is de heer J. P. Planjer de heer M. F. C. van de Avoirt opgevolgd als medewerker van mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de af deling archieven van het ministerie van C.R.M. Rectificatie De vermelding op blz. 272 van de vorige aflevering van overlijden van de heer P. D. Keymel berust gelukkig op een misverstand. Zijn naam had vermeld moeten worden bij degenen, die als lid hebben bedankt. 336 j De Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft in het kader van de belang stelling, die internationaal aan het archiefwezen wordt gewijd, een congres georga niseerd, dat werd gehouden in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Het onder werp dat tijdens deze archiefdagen op 18 en 19 oktober 1979 aan de orde werd ge steld was: „Dienstverlening, de relatie tussen archiefdienst en gebruiker". Boven dien werd tijdens deze dagen het boek 'Nederland in stukken' ten doop gehouden en werd de film 'Het archief' voor de eerste keer vertoond. De eerste dag, waarop ruim driehonderd aanwezigen de grote congreszaal bevolk ten, werd voor de liefhebbers besloten met het 'Divertissement Royal' in het Mu ziekcentrum, een barok balletconcert, waaraan medewerking werd verleend door Grote belangstelling op de eerste congresdag.

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 1