Venray, Weert, Zutphen, Zwolle en bij de streekarchieven Kempenland, De Mark kant en Nassau-Brabant. En tenslotte onder toezicht van de provinciaal inspekteur in Zuid-Holland en onder toezicht van de provinciaal inspekteur in Overijssel. Op enkele uitzonderingen na wordt het praktisch werk gehonoreerd.: Rijksarchiefdienst: Formatieplaats (middelbaar) j Arbeidsovereenkomst hoger 9 middelbaar g W.S.W. enz. (middelbaar) 1 Ongehonoreerd hoger 1 middelbaar j Gemeentelijke archiefdiensten (en streekarchieven Formatieplaats (middelbaar) 7 Arbeidsovereenkomst hoger 2 middelbaar g Studievergoeding (minder dan 1.000,per maand) hoger 2 middelbaar 4 W.S.W. enz. hoger 2 middelbaar 3 Ongehonoreerd (middelbaar) 5 Overheidsdienst (doch niet archiefdienst): Formatieplaats (middelbaar) g Studievergoeding (middelbaar) j Voor drie leerlingen loopt een aanvraag voor een tegemoetkoming vanwege art. 42 van het archiefbesluit. Vakken en docenten: Bij elk vak is aangegeven hoeveel lesuren aan aspirant-hogere archiefambtenaren en aan aspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden gegeven. Ordenen en beschrijven van archieven: jj 40 M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest-Utrecht. drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's Gravenhage. mr. W. J. Meeuwissen, chartermeester I bij het rijksarchief in Overijssel. drs. A. J. M. den Teuling, provinciaal inspekteur der archieven in Drenthe. Registratuur van de rijksadministratie in de I9e eeuw: H 7 M 8 drs. R. M. E. Raaff, chartermeester bij de 2e afdeling van het A.R.A. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: H 12 M 15 J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeentesecretarie van Delft, J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. De archiefwet 1962 in de praktijk: H 6 M 8 mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling archieven van het ministerie van C.R.M. [280] Methodiek van het archiefonderzoek: H 10, M 12 drs. H. M. Brokken, rijksarchivaris van de derde afdeling van het A.R.A. drs. H. L. P. Leeuwenberg, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Nederlandse en Latijnse palegrafie: H 30 mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt lot teksten in het Nederlands: M 40 drs. J. Hofman, chartermeester bij het rijksarchief in Gelderland. P. L Horsman, commies bij het gemeentearchief van Dordrecht. drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5, M 4 mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: H 22 drs. J. T. J. J. Jamar, gemeentearchivaris van Heerlen. Ambtelijke Nederlands vóór 1700: M 18 drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. drs. J. M. van der Horst, wetenschappelijk medewerker aan de universiteit van Amsterdam/docent M.O.-vrije leergangen, dr. H. J. Leloux. leraar HAVO/VWO. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begrepen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: M 48 drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle. drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversiteit te Leiden. drs. H. Th. M. Roosenboom, chartermeester bij het rijksarchief in Noord-Brabant. Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: M 8 mr. Th. N. Schelhaas, directeur Centraal Bureau voor Genealogie. Oorkondenleer: H 22, M 8 drs. M. Dillo, bewerker oorkondenboek van Noord-Brabant. drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechtsinstellingen: H 10, M 7 mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs, wetenschappelijk medewerker aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg. mevr. mr. M. M. Warning, chartermeester 1 bij het rijksarchief in Noord- Holland. Inleiding tot de rechtswetenschap: H 4 mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs (zie onder Nederlandse rechtsinstellingen). Geschiedenis van de kerkelijke instellingen in Nederland: H 18, M 8 dr. C. Dekker, rijksarchivaris in Utrecht. drs. H. ten Boom, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. Materiële zorg: H 6, M 6 ir. J. Lodewijks, rijksadviseur voor conservering en restauratie bij het ministerie van C.R.M. Afgesloten 28 augustus 1979. J. H. M. Wieland. [281

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 5