Van Anrooy, Pirenne, Rinzema en Renting. Betreffende de studiedagen deelt de voorzitter nog mede, dat de voorbereidingen hiervoor ook reeds verge vorderd zijn. j. tenslotte deelt hij mede, dat er in 1980 te Londen een congres van de Inter nationale Archiefraad georganiseerd zal worden; alle ingekomen berichten dienaangaande zullen, zo belooft hij, zo spoedig mogelijk aan de leden ter kennis gebracht worden. 2. De notulen van de ledenvergadering van 17 november 1977 en 23 februari 1978, als afgedrukt in NAB 1978 p. 1-5 en 97-103, worden ongewijzigd vastgesteld. 3. Het Huishoudelijk Reglement, zoals dat in concept aan de leden gezonden is, wordt artikelsgewijze behandeld. In art. 1 wordt een drukfout verbeterd. N.a.v. art. 3 merkt dr. W. J. van Hoboken op dat dit artikel goed bedoeld is, maar minder gelukkig geformuleerd is. Nu kan het immers gelezen worden alsof het bestuur de besluiten van het dagelijks bestuur alleen kan aanvaarden of ver werpen. Hij stelt een formulering voor in de geest van "besluiten worden aan de eerstvolgende bestuursvergadering ter bekrachtiging voorgelegd", doch daar tegen wordt door jhr. dr. mr. G. F. Sandberg aangevoerd dat hoe dan ook de gedane zaken wel geen keer meer zullen kunnen nemen, zodat een gewijzigde formulering daarvoor geen alternatief kan brengen. Besloten wordt de formu lering te wijzigen volgens het voorstel van de heer Van Hoboken. N.a.v. art. 7 vraagt dr. Van Hoboken of de moeilijke materie van blanco stemmen afdoende is de statuten geregeld is. De voorzitter verklaart dat dit punt de nodige aan dacht gekregen heeft. Nadat in art. 10 een drukfout verbeterd is, wordt het Huis houdelijk Reglement in zijn geheel in stemming gebracht, en zonder tegenstem men vastgesteld. 4. Benoeming van bestuursleden van de Stichting Archiefpublikaties volgens de reeds vastgestelde statuten. De door het bestuur voorgedragen kandidaten, me vrouw dr. E. P. de Booy en de heren dr. C. Dekker en R. Wartena, worden, daar geen tegenkandidaten gesteld zijn, benoemd, zodat zij met de heren H. J. M. Mijland als daartoe door het bestuur van de V.A.N. benoemd en mr. J. H. van den Hoek Ostende als redacteur het bestuur zullen vormen. 5. Rondvraag. Drs. J. N. T. van Albada komt nog terug op het medegedeelde over het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. De voorzitter kan hem niet meer mededelen dan dat het rapport dat aanbeveelt tot opheffing nog steeds niet ge publiceerd is, omdat minister Pais zich daarover nog aan het beraden is. Er kan dus niets anders gedaan worden dan afwachten. Drs. A. J. M. den Teuling informeert naar een gezamenlijke commissie van de S.O.D. en de V.A.N. over het onderwerp kringlooppapier. De voorzitter ant woordt dat het bestuur daarover inderdaad benaderd is en het bestuurslid de heer O. A. M. W. Hartong tot lid daarvan benoemd heeft. Er is reeds een ver gadering van deze commissie geweest, waarop de gedachten geformuleerd zijn, die aan de beide besturen gezonden zijn. De conclusies zullen via het bestuur aan de leden medegedeeld worden; hiermee zal haast gemaakt worden. Drs. Van Albada merkt op dat de conclusies tijdgebonden zullen zijn, daar de tech- [8] nische ontwikkelingen de bruikbaarheid van het papier zullen kunnen verbete ren. Daarom zal het laatste woord hierover nog niet zomaar gesproken worden. Hij bepleit overleg en voortgezette behandeling van de materie door de besturen van V.A.N. en S.O.D. en andere autoriteiten op dit gebied. Opgemerkt wordt dat inmiddels alle gemeenten over deze zaak benaderd zijn door de Vereniging Milieuhygiëne. De heer Hartong deelt desgevraagd mede, dat de commissie bestaat uit de heren H. J. van Meerendonk, F. Dekker, W. Greven en hemzelf. Er is niet over speciale soorten papier gesproken, maar meer over een algemene norm voor de kwaliteit. Deze moet echter door een onafhankelijke deskundige, waarbij gedacht is aan het Vezelinstituut TNO, vastgesteld worden. Ook is aan de orde geweest het aspect van gebruik van kringlooppapier voor ver nietigbare stukken enz. Overigens is het een kort rapport geworden. De heer J. H. S. M. Veen merkt op dat de heer Van Meerendonk over deze ma terie reeds eerder een rapport geschreven heeft, en vraagt of het huidige rapport sterk afwijkt van dat vroegere. De heer Hartong antwoordt dat de twee rappor ten niet veel van elkaar afwijken. Niets meer aan de orde zijnde, deelt de voorzitter mede dat berichten van verhin dering binnengekomen zijn van de heren F. de Rochemont, drs. J. F. J. van den Broek en dr. J. A. Schimmel. Het schrijven van laatstgenoemde wordt door de voor zitter voorgelezen. Ook deelt hij nog mede, dat dr. Struick weer voor halve dagen zijn werk hervat heeft. Nadat de aanwezigen in vier groepen verdeeld zijn. die resp. de St. Walburgkerk en Librije (22 personen o.l.v. de heer Rölman), het stedelijk museum (3 personen o.l.v. de voorzitter) of het gemeentearchief (11 personen o.l.v. de heer Eefting) gaan be zoeken of een stadswandeling gaan maken (14 personen o.l.v. de heer Wartena), sluit de voorzitter de vergadering. De presentielijst is door 87 personen getekend. [9]

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 7