Mededelingen van het bestuur «£e/d Mevr. M. M. B. Ph. van der Heyden-Bruning te Best A. M. A. Luca te Utrecht Mevr. C. H. van Marie te Delft P. B. Sliepenbeek te Nijmegen K. G. C. Vossen te Grave J. Th. G. M. van Weeren te Nijmegen Mevr. A. Weyts-Ramondt te Bergen op Zoom Mr. E. J. Wolleswinkel te 's-Gravenhage Rectificatie In de opgave van nieuwe aspirant-leden op blz. 351 en 352 van de vorige jaargang komen enige onjuistheden voor. Drs. P. A. W. Dingemans is reeds sedert 1967 als middelbaar archiefambtenaar lid van de Vereniging van Archivarissen. Thans volgt hij als toehoorder de cursus voor hoger archiefambtenaar. Drs. P. W. J. den Otter is twee maal vermeld. In het eerste geval moet gelezen wor den: drs. A. Knotter, Prinsenstraat 2, 3581 JS Utrecht. Uitslagen archiefexamens In de tweede helft van 1978 zijn geslaagd voor het examen hoger archiefambtenaar eerste deel: mevr. drs. J. A. M. Y. Bos-Rops en mr. A. P. A. M. Spijkers en voor het examen middelbaar archiefambtenaar: C. P. Fr. Andreas, V. van den Bergh, L. J. M. Bovée, mevr. P. R. Dam. J. A. van Felius, M. M. Sj. Feringa, mevr. J. Gaillard, mevr. J. J. Glasz-v. d. Bij, mevr. M. R. Granviel, mevr. J. Grünfeld, L. W. Hordijk, mevr. Y. A. Jamin, J. M. M. Jansen, P. R. de Kievit, C. J. de Kruyter, R. H. A. van de Laar, Th. J. N. M. Marcelis, J. A. C. Mathijsen, mevr. C. J. H. M. v. d. Panne-van Deuren, Kr. J. W. Peeneman, O. H. Postuma, J. C. Riemens, mevr. J. M. C. J. Siebers, P. Sierdema, J. Th. C. M. Spreeuwen'berg, C. Tromp, mevr. A. van Veen, C. J. Zandvliet en Fr. L. M. van Zutphen. [80] Notulen van de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op donderdag 22 februari 1979 in Concertgebouw "De Vereeniging" te Nijmegen. 1. De voorzitter opent de vergadering om 10.50 uur en heet daarbij speciaal de aspirant-leden welkom. 2. Hierna spreekt hij de jaarrede uit.1 Ook deelt hij mede dat enige berichten van verhindering zijn binnengekomen, waaronder van alle bestuursleden van de Landelijke Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen, die op dezelfde dag een vergadering belegd hebben, en zich hiervoor bij het bestuur verontschuldigden. 3. De notulen van de algemene ledenvergadering te Amersfoort, op 20 juni 1978 gehouden en afgedrukt in NAB 1978 p. 193-201, worden ongewijzigd vastgesteld. 4. Financiën: a. het verslag van de kascommissie, bestaande uit de heren E. J. van Ebbenhorst Tengbergen en A. M. van der Woel, wordt door eerstgenoemde voorgelezen. Voorgesteld wordt het bestuur décharge te verlenen voor het ge voerde beheer, b. de penningmeester geeft een korte toelichting op de rekening over 1978 en de begroting voor 1979. Hij wijst op het slinken van de reserves: van 34.000,naar 19.000,Om die reden is de rijkssubsidie zeer welkom. Dit jaar heeft het begrotingstotaal voor het eerst het bedrag van 100.000, overschreden, hetgeen wel voornamelijk te wijten is aan allerlei kostenstijgingen, waar de verhogingen aan de inkomstenkant, met name de contributies, haast niet gelijk mee kunnen lopen. Drs. I. W. L. A. Caminada vraagt aangaande het contributiebeleid van het be stuur of het bestuur nog zoals in het verleden streeft naar evenwicht tussen de contributie en de rijkssubsidie, of dat het bestuur dit evenwicht bereikt acht. Hij pleit voor verhoging van de contributie, zodat niet alles uit de subsidiepot be kostigd behoeft te worden. De penningmeester wijst op de verhoging van de contributie per 1-1-1979 van 45 naar 55. De voorzitter voegt daar aan toe dat in het subsidiebedrag een uitzonderlijk hoog bedrag opgenomen is i.v.m. de ver tegenwoordiging van de vereniging bij de Table Ronde in Brazilië; in de volgen de jaren zullen deze verre reizen niet nodig zijn, zodat dit bedrag dan lager kan 1 Zie hierna blz. 93. [81]

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 43