het K.D.C.), Rotterdam, Utrecht (2), Weert, Zaanstad en bij het streekarchief Noord- Kempenland. En tenslotte onder toezicht van de provinciaal inspekteur in Zuid- Holland en onder toezicht van de provinciaal inspekteur in Overijssel. Op slechts enkele uitzondering na wordt het praktisch werk gehonoreerd: Rijksarchiefdienst: Formatieplaats hoger middelbaar Arbeidsovereenkomst t/m examen hoger (ca. 2.800, middelbaar (ca. 1.650, Sri Lanka W.S.W. enz. (middelbaar) Ongehonoreerd (middelbaar) 1 1 7 8 1 3 1 Gemeentelijke archiefdiensten (en streekarchieven): Formatieplaats hoger middelbaar Arbeidsovereenkomst hoger (ca. 2.000, middelbaar (meer dan f 1.000,per maand) (minder dan 1.000,per maand) W.S.W. enz. (middelbaar) Formatieplaats bij overheidsdienst, doch niet bij archiefdienst: middelbaar Formatieplaats bij K.D.C.: Vakken en docenten: Bij elk vak is aangegeven hoeveel lesuren aan aspirant-hogere archiefambtenaren (H) en aan aspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden gegeven. Ordenen en beschrijven van archieven: H40, M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest-Utrecht; drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's-Gravenhage; mr. W. J. Meeuwissen, chartermeester 1ste klasse bij het rijksarchief in Overijssel; drs. A. J. M. den Teuling, provinciaal inspekteur der archieven in Drenthe. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: H 7, M 8 drs. R. M. E. Raaff, beheerder van het hulpdepót van de rijksarchiefdienst in Schaarsbergen. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: H 12, M 15 J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeentesckretarie van Delft; J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apelduorn. [286] Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6, M 8 mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling archieven van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Methodiek van het archiefonderzoek: H 10, M 12 drs. H. L. Ph. Leeuwenberg, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht; drs. J. H. M. Wieland, direkteur van de rijks archiefschool. Nederlandse en Latijnse paleografie: H 30 mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 drs. J. Hofman, chartermeester bij het rijksarchief in Gelderland; P. J. Horsman, commies bij het gemeentearchief van Dordrecht; drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5, M 4 mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: H 22 drs. R. E. Künzel, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen te Amsterdam. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M 18 drs. I. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen te Amsterdam; mr. F. Keverling Buisman, chartermeester 1ste klasse bij het rijksarchief in Drenthe. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begrepen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: M 48 drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle; drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijks universiteit te Leiden; drs. H. Th. M. Roosenboom, chartermeester bij het rijksarchief in Noord-Brabant. Oorkondenleer: H 22, M 8 drs. M. Dillo, medewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen en van het oorkondenboek van Noord-Brabant; drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechtsinstellingen: H 10, M 7 mr. F. Keverling Buisman, (zie onder Ambtelijk Nederlands); mevr. mr. M. M. Warning, chartermeester 1ste klasse bij het rijksarchief in Noord-Holland. Inleiding tot de rechtswetenschap: H 4 mevr. mr. M. M. Warning, (zie onder Nederlandse rechtsinstellingen). [287]

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 8