De kursus 1978-1979 van de rijks archiefschool* 4. In de vergadering waarin tot ontbinding van de stichting wordt besloten, zal tevens over de bestemming van een eventueel liquidatie-saldo worden beslist. 5. Het archief van de stichting wordt bij ontbinding aan het rijk aangeboden, ter plaatsing in het Algemeen Rijksarchief. 6. Besluiten als bedoeld in de vorige leden zijn eerst van kracht, nadat daarop goed keuring is verkregen van de vereniging. Slotbepaling Artikel 12 In alle gevallen, waarin deze statuten of het huishoudelijk reglement niet voorzien, beslist het bestuur van de stichting. Voor de eerste maal treden als bestuursleden op: 1. de heer Hendricus Joannes Maria Mijland. archivist, werkzaam aan het rijks archief in Gelderland, wonende te Arnhem; 2. mevrouw doctor Engelina Petronella de Booy. hoofd van het centraal register van particuliere archieven, werkzaam aan het rijksarchief in Utrecht, wonende te Bilthoven; 3. de heer doctor Cornelis Dekker, rijksarchivaris in Utrecht, wonende te Odijk; 4. de heer Rob Wartena, archivaris van de gemeenten Aalten, Dinxperlo en Wisch, wonende te Aalten; 5. de heer meester Johann Hendrik van den Hoek Ostende, adjunct-archivaris van de gemeente Amsterdam, wonende te Amsterdam. [284 Leerlingen Aan de kursus 1978-1979 nemen 11 aspirant-hogere en 43 aspirant-middelbare archiefambtenaren deel. De opleiding hoger-archiefambtenaar wordt voorts door een toehoorder gevolgd. De samenstelling van de groep aspirant-hogere archiefambtenaren is als volgt: een jurist, negen historici (vijf mediëvisten, één met hoofdvak sociaal-ekonomische ge schiedenis, drie met hoofdvak nieuwe geschiedenis) en een drs. in de filosofie. Aan twee leerlingen werd voor de aanvang van de kursus een tentamen Latijn afge nomen op grond van art. 30, lid 2 van het archiefbesluit. De toehoorder is jurist en reeds in het bezit van het diploma middelbaar archiefamb tenaar. De vooropleiding van de middelbare archiefambtenaren is HAVO 9, MMS 1, athe neum 7, HBS 6, gymnasium 10. Velen van hen hebben na de middelbare school een of enkele jaren gestudeerd aan een universiteit, een instelling voor hoger beroeps onderwijs e.d. Daaronder is een deelnemer met een doctoraal rechten. Met dispensatie werden 8 deelnemers toegelaten, waarvan 4 met S.O.D. II (totaal aantal deelnemers met S.O.D. II 6). Voorts is er een deelnemer uit Sri Lanka. De gemiddelde leeftijd van de aspirant-middelbare archiefambtenaren is wederom vrij hoog: 29 jaar, nl. 3 jonger dan 20, 22 tussen 20-29 jaar, 12 tussen 30-39 jaar en 6 ouder dan 40 jaar. De gemiddelde leeftijd van de aspirant-hogere archiefambte naren is, inklusief de toehoorder, 29 jaar. Laatstgenoemden zijn praktisch werkzaam bij de rijksarchieven in Groningen (2), Overijssel, Gelderland, Utrecht (3) en Noord- Brabant. Voorts bij de gemeentearchieven van Amsterdam (2) en Katwijk. De toe hoorder is werkzaam bij het rijksarchief in Limburg. De aspirant-middelbare archiefambtenaren zijn praktisch werkzaam bij de eerste (2), tweede (2, waarvan een verbonden aan het ministerie van sociale zaken) en derde (2) afdeling van het algemeen rijksarchief, bij de rijksarchiefinspektie (3, respektieve- Hjk verbonden aan de ministeries van buitenlandse zaken, defensie en onderwijs), bij de rijksarchieven in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel (2), Utrecht, Noord- Holland, Noord-Brabant (2) en Limburg. Voorts bij de gemeentearchieven van Alk maar, Amsterdam, Arnhem, Apeldoorn, Deventer, Dordrecht (2), Groningen (2), Eindhoven (2), Haarlem, Heerlen, 's-Hertogenbosch, Nijmegen (2, verbonden aan Vergelijk de mededelingen over de kursus 1977-1978 in N.A.B. 81 (1977), blz. 273-276. [285]

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 7