5. De bestuursleden, met uitzondering van een bestuurslid als bedoeld in lid 3 sub c, treden telkenjare af als zodanig. 6. Het lidmaatschap eindigt: a. door aftreden, behoudens herbenoeming van een lid; b. door overlijden van een lid; c. door onder curatelestelling van een lid; d. door opzegging door een lid; e. 1. door ontslag van een lid, benoemd op de wijze van lid 3 sub a door het bestuur van de vereniging; 2. door ontslag van een lid, benoemd op de wijze van lid 3 sub b door de jaar lijkse algemene vergadering van de vereniging. 3. door het aftreden als redacteur of als voorzitter van de redactie commissie. V ertegenwoordiging Artikel 5 1. De stichting wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door twee bestuurs leden. 2. Het bestuur is bevoegd tot het sluiten van rechtshandelingen, als bedoeld in artikel 291 lid 2 van boek 2 van het Burgerlijk Wetboek. Vergaderingen Artikel 6 1. Het bestuur vergadert zo dikwijls als de voorzitter dan wel twee andere bestuurs leden nodig acht(en), echter tenminste éénmaal per jaar. 2. De secretaris convoceert de vergadering met een oproeptermijn van tenminste een week en maakt de notulen van de vergaderingen. 3. Alle besluiten van het bestuur worden genomen met volstrekte meerderheid van de uitgebrachte stemmen. 4. De stemmingen geschieden mondeling, tenzij bij stemming over personen een bestuurslid een schriftelijke stemming verlangt. 5. Mocht bij stemming over personen bij de eerste stemming geen meerderheid wor den verkregen, dan zal bij een tussenstemming worden beslist, tussen welke per sonen zal worden herstemd. Staken bij tussenstemming of herstemming de stem men, dan beslist de stem van de voorzitter. 6. Indien een voorstel zaken betreft, wordt het bij staking van stemming als ver worpen beschouwd. Donateurs Artikel 7 1. Donateurs zijn degenen, die zich als zodanig bij het bestuur hebben aangemeld en zich bereid verklaard hebben een jaarlijks door het bestuur vast te stellen mini mum bijdrage te betalen. [282] 2. Tenminste éénmaal per jaar zal het bestuur aan de vereniging en de donateurs een overzicht geven van de in het voorgaande jaar verrichte activiteiten. Voorts zal worden meegedeeld welke plannen voor het komende jaar bestaan. Boekjaar Artikel 8 Het boekjaar is gelijk aan het kalenderjaar. Verslaggeving Artikel 9 1. Jaarlijks, uiterlijk in de maand mei, zal een bestuursvergadering worden gehou den, waarin de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester zullen worden behandeld. 2. Het jaarverslag van de penningmeester zal vergezeld gaan van een balans per één en dertig december van het afgelopen boekjaar en een staat van de in het afge lopen jaar gedane ontvangsten en uitgaven. 3. Goedkeuring van het jaarverslag van de penningmeester door het bestuur strekt hem tot décharge voor het beheer in het afgelopen jaar, voorzover dit uit de boeken blijkt. 4. De jaarverslagen worden ter inzage gelegd aan de leden van de vereniging. Huishoudelijk reglement Artikel 10 Het bestuur kan een huishoudelijk reglement vaststellen, hetwelk geen bepalingen mag bevatten, welke in strijd zijn met de bepalingen van deze statuten, en waarin al die onderwerpen geregeld kunnen worden, welke in deze statuten niet of niet volledig zijn vastgesteld. Statutenwijziging en ontbinding Artikel 11 1. Een besluit tot wijziging van de statuten of tot ontbinding van de stichting kan slechts genomen worden in een speciaal daartoe bijeengeroepen vergadering, waarin alle bestuursleden aanwezig moeten zijn. 2. Zijn op deze vergadering niet alle bestuursleden aanwezig, dan zal binnen een termijn van één tot vier weken na de eerste vergadering een nieuwe vergadering worden gehouden, waarin ongeacht het aantal aanwezige bestuursleden een be sluit genomen kan worden met een meerderheid van twee derde gedeelte van de uitgebrachte stemmen. 3. Na een besluit tot ontbinding van de stichting geschiedt de liquidatie door het bestuur. 283

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 6